ORAL MİMARLIK 2011 ULUSLARARASI GAYRIMENKUL ÖDÜLLERİNDE ‘PALIVOR ÇİFTLİÐİ’ VE ‘DEMİRKÖY KÜLTÜR MERKEZİ’ PROJELERİ İLE 6 ÖDÜL BİRDEN KAZANDI.

Editör
04.08.2011

Google ve Bloomberg Televizyonu işbirliği ile düzenlenen Avrupa’nın en önemli yarışması 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri (www.propertyawards.net) sonuçları 26 Temmuz’da açıklandı.

Türkiye’den Oral Mimarlık, Kırklareli ilinin Demirköy ilçesinde, Istranca Ormanları’nın ortasında bulunan ‘Palivor Çiftliği’ için tasarladıkları Gökışık, Günışık ve Taşev adlı 3 ayrı Çiftlik Evi projesi ile ‘konut mimarisi’ dalında 3 ödüle, Demirköy ilçe merkezinde yapılması planlanan ‘Demirköy Kültür Merkezi’ adlı projesi ile ‘kamu mimarisi’ dalında 1ödüle layık görüldü.

Öte yandan, Oral’ların eko yaşam felsefesi ile gayrimenkul geliştiren şirketi Avcı Gayrimenkul’ün sahibi olduğu Palivor Çiftliği ayrıca ‘En İyi Gayrimenkul Pazarlama’ ve “En İyi Gayrimenkul Geliştirmeé dalında da ödül aldı.

Oral Mimarlık ve Avcı Gayrimenkul ortakları Kerem Oral ve Emre Oral kardeşler kazandıkları 6 ödül hakkındaki görüşlerini ;“Avrupa Gayrimenkul Ödülleri jürisinin çalışmalarımızı takdir ederek bizi 6 ödüle birden layık bulmalarından dolayı çok memnunuz.

Palivor Çiftliği’nin Çiftlik ve Bağ Evleri tasarımlarına verilen ödüller, ülkemizde nitelikli eko yaşam projelerinin gelişmesine büyük katkıda bulunacak. Doğal hayata geri dönüş kaçınılmaz’ şeklinde ifade etti.

Avrupa Gayrimenkul ödüllerinin 80 jüri üyesinin arasında Google İngiltere başkanı James Bacon, İngiliz Gayrimenkul Federasyonu CEO’su Peter Bolton King, Kraliyet Mühendisler Odası Birliği Başkanı David Dalby ve Royal Bank of Scotland’dan Ike McNamara bulunuyor.

2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri 23 Eylül’de Londra’da düzenlenecek gala yemeğiyle sahiplerine sunulacak. Bu gala yemeğinde ödül sahiplerinin arasından seçilecek en yüksek puanı alan projeler, Asya Pasifik, Afrika, Amerika, ve Orta Doğu bölgelerinin en iyi projelerinin katıldığı 2011 Dünya Gayrimenkul Ödülleri için yarışacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account