Yeni marka yapısı, endüstriyel pazarlar için kolaylıklar sağlıyor

Yazar:Editor
29.05.2013

Geçtiğimiz yıllar boyunca marka portföyündeki güçlü büyüme ile yapıştırıcılar, sızdırmazlık ürünleri ve yüzey işlem kimyasallarında global pazar lideri olan Henkel, Yapıştırıcı Teknolojileri Endüstri grubunda yeni bir marka yapısı yaklaşımı başlatıyor.

Endüstriye yönelik ürünlerini beş teknoloji markası altında yeniden gruplandıran Henkel, bu sayede marka portföyü içinde aranılan ürünün daha kolay bulunmasını sağlıyor. Teknoloji markalarının her biri, spesifik bir teknoloji ve uygulamayı temsil edecek.

Henkel, son yıllardaki organik büyümesine birçok satın alma işlemiyle güç kattı. Bu durum, Henkel’ in, Henkel müşterilerine yüksek kaliteli servis ve birçok çözüm sunmasını sağlıyordu. Ancak, bu süreçte çok sayıda ürün adı ve markasını koruyan Henkel’ in endüstriye sunduğu ürün portföyü, anlaşılması zor ve karışık bir hal almaya başladı. Müşterilerin bu konudaki beklentilerini tespit etmek için gerçekleştirilen anketin sonuçları da, yeni marka yapısı kararını destekledi.

Bu sebeple, Henkel portföyünü beş marka altında gruplandıracak yeni marka yapısına geçmeye karar verdi. Tüm ürünler beş teknoloji markası altında tekrardan gruplandırılacak ve her bir marka spesifik bir teknoloji grubunu temsil ediyor olacak.

·      Henkel’ in LOCTITE markası, yüksek performanslı mühendislik yapıştırıcıları, sızdırmazlık ve kaplama çözümlerinde güvenilen tercihtir.

·      Henkel’ in BONDERITE ürünleri, müşterilerin üretim proseslerinde rekabetçi avantaj yaratan yüzey teknolojisi çözümlerini temsil eder.

·      Henkel’ in TECHNOMELT markası, müşterilerin uygulama ve üretim proseslerinde en iyi sonuçların elde edilmesi için tasarlanmış sıcak tutkal (hot melt) ürünlerinin markasıdır.

·      Henkel’ in TEROSON markası, otomotiv gövdesi ve araç tamir ve bakım (VRM) uygulamalarında yapıştırma, sızdırmazlık, kaplama ve güçlendirme konularında önde gelen markasıdır.

·      Henkel’ in AQUENCE markası yenilikçi, sürdürülebilir su bazlı yapıştırıcı çözümleridir.

 Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Başkan Yardımcısı Jan-Dirk Auris, “Yapıştırıcılar, sızdırmazlık ürünleri ve yüzey teknolojileri alanlarının global lideri olarak müşterilerimize, aradıkları ürünün daha kolay ve daha hızlı şekilde bulabilecekleri portföy sağlamak istiyoruz. Yeni marka yapısı Henkel’ in, müşterilerine teknoloji çözümlerini daha hızlı sunmasını ve en iyi seviyede hizmet vermesini sağlayacak.” dedi.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account