Dünyanın en zenginleri listesinde 9. sırada yer alan Mukesh Ambani'nin 1 milyar dolarlık rezidansının yıkılması isteniyor.

Editör
04.08.2011

 

27 milyar dolarlık servetiyle Hindistan’ın en, dünyanın ise 9. zengini olan Mukesh Ambani, 1 milyar dolar (1.7 milyar TL) değerindeki 27 katlı rezidansı yüzünden devletle karşı karşıya…

Maharashtra Hükümeti, yüzme havuzundan 6 katlı otoparka, balo salonundan helikopter pistine kadar her türlü lüksü barındıran 174 metre yüksekliğindeki rezidansının yapıldığı arazinin satışının usulüne uygunluğunun incelenmesini istiyor. Azınlık ve Vakıf İşleri Başkanı Mohammed Arif Naseem Khan’a göre 4532 metrekarelik alan, Müslüman çocukların eğitimi için ayrılmış bir vakıf arazisi.

Bina Yıkılmalı
Arazinin Currimbhoy Ebrahim Khoja Yetimler Vakfı tarafından 4.77 milyon dolara (8.1 milyon TL) Ambani’ye satıldığını belirten Khan, satışın Mumbai Yardımlaşma Komisyonu tarafından onaylandığını fakat denetiminin hükümet tarafından yapıldığını, satışın geçersiz sayılması ve binanın yıkılması gerektiğini iddia ediyor.
Kaynak: Akşam

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account