Şehrin genişlemesiyle artan inşaat sayısı inşaatçıları işsiz bırakmıyor.

Editör
04.08.2011

 

Moskova'da yeni projeler ve şehrin genişlemesi kapsamında inşaatçılara 20 yıl yetecek kadar iş olduğu, inşaatçıların Moskova’da işsiz kalmayacağı bildirildi.

“İnşaatçılar Günü” öncesi bir konuşma yapan Moskova’nın İnşaat ve Yapım İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Marat Husnullin, Moskova’da çalışan inşaatçıların ve İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun iş bulma konusunda endişe etmemeleri, Moskova’da yeni projeler ve şehrin genişlemesi kapsamında inşaatçılara 20 yıl yetecek kadar iş olduğunu, inşaatçıların Moskova’da işsiz kalmayacağını söyledi.

Ayrıca, Moskova sınırlarının genişlemesi ve sosyal konutlar projesi sayesinde yatırımcılar ve inşaat firmalarının da yirmi yıla yakın uzun süre boş kalmayacaklarına dikkat çekildi. Moskova’daki en önemli konunun ise şehirdeki inşaat işlerinin sadece şehrin merkezinde değil, şehrin her tarafından belli bir istikrara ve düzene kavuşması olduğu belirtildi. Şehrin 2025 yılına kadar olan planının tekrar gözden geçirildiği ifade edilirken, şehrin büyük ve geniş alanlara sahip inşaat projeleri ile gelişiminin sağlanacağı dile getirildi.

Moskova’nın finans merkezi olması için onlarca şartın olduğu üzerinde durulurken, finans merkezinin oluşumunda kullanılacak yerlerin bulunduğu ve bu yerlerin de yatırımcılar için çekici bir hal alacağı vurgulandı.

Öte yandan, ileride yeni Moskova’nın sadece Finans Merkezi ile değil, dünyada en modern ve gelişmiş alanlara sahip şehir statüsüne kavuşması ile de gurur kaynağı olacağı da vurgulandı

Kaynak : emlakhaberleri.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account