Projelerinde yenilikçi tasarım ve kaliteli yaşam alanları sunan Nef, HOK imzasını taşıyan Nef Offices Dörtlevent 09 projesinin satışını 3,5 ayda tamamladı.

Yazar:Editor
21.05.2013

“Türkiye’nin En İyi Ofis Projesi” ödülüne hak kazanan Nef Offices Dörtlevent 09’da toplamda 411  ofis ünitesi bulunuyor. Çalışanları tasarladığı ‘mutluluk ofisleri’nde buluşturmayı hedefleyen Nef’in Türkiye’de ilk kez uygulanan “Foldoffice” keşfiyle 60 m2’lik ofisine istenilen zamanda 23 farklı oda eklenebiliyor.

İş dünyasının kalbinin attığı Büyükdere Cadde’de konumlanan Nef Offices Dörtlevent 09; 44 bin 60 metrekarelik inşaat alanı ve 3 bin 600 metrekarelik arsa üzerinde, iki blok halinde yükseliyor. Metro durağına 120 metrelik mesafede bulunan Nef 09’da, 14  katlı A-Blok’ta 10 ofis katında 108  ofis, dört konut katında farklı ihtiyaçlara cevap veren 48 ev-ofis ve iki mağaza katında 3 mağaza birimi yer alıyor. Nef 09’un diğer bloğunda ise 13 ofis katında 255  ofis ve üç mağaza katında 14 mağaza bulunuyor. Finans dünyasının önde gelen isimlerinin de dikkatini çeken ve Ekim 2014’te teslim edilecek proje de, bireysel yatırımcı alımlarının yanısıra toplu kat alımları da gerçekleşti. 

Türkiye’nin en iyi ofis projesi iki yıldır Nef’ten!

Türkiye’de ilk kez Nef tarafında uygulanan “Foldoffice” ile ortak kullanım alanlarına yepyeni bir bakış açısı getiren Nef, üst üste iki yıldır “Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması”nda ofis kategorisinde birincilik ödülü alıyor. Nef, 2011 yılında Nef Offices Levent 03 ile aldığı bu ödülü; 2012 yılında da Nef Offices Dörtlevent 09 ile aldı. Nef Offices Dörtlevent 09 web sitesi de, ‘Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Türkiye’nin önde gelen firma web sitelerinin arsından uzman jürinin  belirlediği en iyi web siteleri  içinden  halk oylaması sonucunda halkın favorisi olarak seçildi. Konut kategorisinde en uzun satış süreci 3 ay 10 gün, en hızlı satış süreci ise sadece 18 gün süren Nef; Nef 09 projesininin satışını da de 3.5 ayda bitirerek ofis kategorisinde de iddasını ortaya koydu.

Yeni Wembley Stadı’nin mimari HOK, Nef projeleri ile Türkiye’de…

Şimdiye kadar geliştirdiği tüm projelerde SOM, HOK, Foster&Partners ve Autoban gibi dünyaca ünlü mimarlık firmalarıyla çalışan Nef, Nef Offices Dörtlevent 09’da Londra’daki dünyaca ünlü Yeni Wembley Stadı, Dali Müzesi ve Çin’deki Four Seasons Oteli’ni yapan HOK firmasıyla çalışıyor. Nef Offices Dörtlevent 09, büyüklükleri 50 ila 170 metrekare arasında farklı çözümler sunan ofis ünitelerden oluşuyor.

Her iki blokta da mağaza alanları, ortak kullanıma açık Nefmeydan, bodrum katından konumlanmış ofis çalışanlarının kullanacağı arşiv odaları ve Foldoffice ünitelerinin katları yer alıyor. HOK aynı zamanda Nef’in başka bir ofis projesi olan Nef offices Levent 03 ‘ün yanı sıra, Nef Kağıthane 10 ve Nef Kağıthane 11 projelerinin de mimari danışmanlığını yapıyor.

Kullandıkça öde, sabit gider yok!

Nef patentli keşiflerinden sadece biri olan ve Türkiye’de ilk kez Nef tarafında uygulanan “Foldoffice” sayesinde; büyük ofislerde bile bulunmayan sinema salonu, fittness, toplantı odası, arşiv odası gibi üniteler, en küçük m2’ye sahip ofislerin bile kullanımına sunuluyor. Nef ,ihtiyaç duyulduğu zaman ofis yaşamına eklenip, gerek olmadığında da çıkarılabilecek 23 farklı oda konsepti ile ofis hayatına yeni bir bakış açısı getiriyor.

Binaların sadece cephesi değil, kapı kolundan asansör tuşuna kadar hem bir çok detay hem de Foldoffice üniteleri dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından tasarlanıyor.  Nef’in birçok projesindeki ünitelerini tasarlayan Sebastien Agneesens, Alper Böler ve Dror Benshetrit’in gibi daha birçok tasarımcı, Nef’in diğer projelerinde olduğu gibi Nef 09 Foldoffice ünitelerine de imzalarını atıyor.

Foldoffice’in her ihtiyaca bir cevabı var…

60m2 bir ofise 23 oda sığdıran Nef, bu keşfiyle gayrimenkul sektöründe çığır açıyor. Türkiye’de Leed Gold Sertifikasına aday olan ve BOMA (The Buildings Owners and Managers Association) standartlarına göre dizayn edilen nadir yapılardan biri olan Nef Offices Dörtlevent 09’un Foldoffice üniteleri arasında sinema salonu, toplantı odası, kitchenette, video konferans odası, oditoryum, eğitim odası, servis odası, showrooms, hobi odası, kişisel gelişim stüdyosu, chillout room, kişisel fitness,  basketbol salonu, squash salonu, özel eşya odası (locker room) parti odası, happy hour terası, playstation odası, owner’s lounge çocuk oyun odası, cafe, copy center ve ilkyardım odaları bulunuyor.

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account