48 yıldır eğitime hizmet veren Balahatun İlköğretim Okulu, Seranit’le yenilendi

Yazar:Editor
21.05.2013

 

Türkiye yapı sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu, Türkiye ekonomisine sağladığı katkının yanı sıra toplumsal sorumluluk adına da önemli çalışmalara imza atıyor. Şirket en son, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Hami Projesi çatısı altında; Seranit, Serra ve Seraoxicoat ürünleriyle Sarıyer’de konumlanan ve 48 yıldır eğitime hizmet veren Balahatun İlköğretim Okulu’nu tamamen yeniledi.

Yenileme çalışmaları kapsamında düzenlenen açılış töreni 16 Mayıs 2013, Perşembe günü, İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan, Seranit Yapı Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba ve Seranit Ekolojik Ürünler Genel Müdür Yardımcısı Serdar Kocabaşoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan, toplumsal sorumluluk çalışmalarının önemine değinerek herkesin elini taşın altına koyması gerekliliğini ve Seranit Yapı Grubu olarak bu konuya büyük önem verdiklerini ifade etti.

Altunalan ayrıca şunları söyledi: “Topluma, özellikle çocuklarımıza faydalı olabileceğimiz, eğitimde bir nebze olsun payımızın olacağını düşündüğümüz projeler bizleri çok heyecanlandırıyor. Bize bu imkanı veren ve bizleri bu görevle onurlandıran yöneticilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Umarım bundan sonraki süreçte öğretmen ve öğrencilerimiz tamamen yenilenen okullarında mutlu bir eğitim süreci geçirirler.” Altunalan ayrıca, bu yıl 20’inci yıllarını kutladıklarını ve bu kapsamda İstanbul’un geri kalan 38 ilçesindeki yenilenmeye ihtiyacı olan 38 okulu daha yenileyeceklerinin müjdesini verdi.

Eğitim konusunda benzer projeler de hayata geçirdiklerini hatırlatan Altunalan geçtiğimiz günlerde stardını verdikleri ve 4 sene boyunca devam edecek projelerinden de kısaca bahsetti. “Şehirlerin silüetini değiştirmeye aday 200 mimarlık öğrencisine 4 yıl boyunca burs vermek üzere ‘Geleceğin Mimarlı’ adı altında yeni bir proje başlattık. Bu proje ile de desteklediğimiz bugünün öğrencileri, yarının mimarları olacak gençlerimizin daha donanımlı olarak hayata atılmalarını hedefliyoruz.”

Şu an 280 öğrencinin eğitim gördüğü Balahatun İlköğretim Okulu 48 yıldan bu yana eğitime hizmet veriyor. Yapısal ömrünü tamamlamış bir konumda okulun proje kapsamında; tüm iç duvar ve tavanları, zemin seramikleri, okul içi basamakları, ıslak hacim seramikleri, su tesisatı, vitrifiye ve bataryaları, merdiven korkulukları, wc kabinleri, bina giriş kapısı, dış cephe yalıtımı ile iç ve dış cephe boya işlemleri Seranit Yapı Grubu’nun Seranit, Serra ve Seraoxicoat ürünleriyle revize edildi. Yenileme çalışmaları iki ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account