Büyükçekmece Gölü kıyısında huzurlu, güvenli, doğa ile iç içe ve konforlu bir yaşamın kapısını açan, villa sahiplerine 2.5 dönüme yakın arsa üzerinde gerçek müstakil hayat imkanı sunan GölMahal Villaları’nın ilk etabında yaşam Temmuz ayında başlıyor.

Yazar:Editor
20.05.2013

 

Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece Gölü kıyısında yaklaşık 94 dönüm alan üzerinde inşa edilen 38 villanın yer aldığı GölMahal’de, yaşamın ilk etabı başlıyor.

Sahip olduğu pek çok özellik ve sunduğu sayısız konfor ile dikkat çeken projenin 2. etabı ise 2013 sonunda teslim edilecek.  Geniş alanlarda gerçek müstakil hayat imkanı sunan projede villa sahipleri, sosyal tesis ve marketten de 1/38 hisse sahibi olacak.

Türkiye’de pek çok ilke imza atan GölMahal Villaları, standart binalara göre %20 ile %50 gibi ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor. Büyükçekmece gölü etrafında yapımı devam eden GölMahal Villaları, sitede kurulan güneş enerji panelleri ile kendi elektriğini kendisi üretiyor.

Bu elektrik sosyal tesis ve ortak alan aydınlatmalarında kullanılıyor. Villa çatılarında bulunan güneş panelleri ile sıcak su ihtiyacı sağlanıyor. Özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular, yeniden kullanıma veriliyor.  

Doğalgaz kullanılmayan GölMahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. GölMahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.

Evdeki çatıdan bodruma kadar inen iç bahçe ile tüm evde maksimum gün ışığından faydalanılabilen villalarda, ses ve ısı yalıtımı, çatı ve temel izolasyonuna da son derece dikkat ediliyor.  KDV’nin yarısının Yalçınlar Group tarafından ödendiği Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların şerefiyesine göre 1.295.000 $’dan başlıyor.

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account