BASF, Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda: Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Kimya Yaratıyoruz

Yazar:Editor
20.05.2013

 

 BASF, Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nın platin sponsorluğunu üstlendi.  BASF, kurumsal stratejisiyle ilgili bilgiler paylaşarak, ürünlerini sergiledi.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, 16-17 Mayıs tarihlerinde İstanbul Swissotel the Bosphorus’ta düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda kurumsal stratejisini anlattı. BASF, etkinliğin platin sponsorunu üstlendi.

“Revolution will be branded” temasıyla gerçekleşen konferansta, dünyanın önde gelen şirketlerinin temsilcileri geleneksel tüketim modellerini incelemek ve daha sürdürülebilir bir gelişim için yeni fikirler oluşturmak üzere bir araya geldi. Marka ve iletişim stratejileri, tasarımda global piyasa trendleri, yenilikçi araştırma ve inovasyon faaliyetleri paylaşıldı.

BASF Kurumsal Marka Yönetimi Başkan Yardımcısı Baerbel Arnold-Mauer, “Tüketici Ürünleri İçin Kimya Yaratma” başlıklı bir konuşma yaptı. Arnold-Mauer, “‘sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratma’ misyonumuzun, tüm iş süreçlerimizin ayrılmaz bir parçası olmasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda, geçtiğimiz yıllarda üretimimizde ve tedarik zincirimizde sera gazı emisyonlarını önemli oranda azalttık. Su ve havaya olan emisyonları azaltmak için de tedbirler almaya devam ediyoruz.

Böylece, kendi üretimimizdeki emisyonları azaltırken, müşterilerimizin de kendi karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyoruz,” dedi.

Daha fazla sürdürülebilirlik için BASF ürünleri

Konferansta BASF’nin kişisel bakım  kimyasalları bölümüne ait iki ürünü sergilendi. Saç kremi ürünlerinde kullanılmaya başlanan yeni bir ürün olan Plantaquat® NC, sadece yenilenebilir hammaddelerden üretiliyor ve bu sayede yüksek biyo çözünürlük gösteriyor. Ürün, daha sürdürülebilir saç bakım ürünlerine artan talebi karşılıyor.

UV ışınlarının zarar verici etkileri konusundaki farkındalık giderek artıyor. Güneş kremleri aracılığıyla sağlanan yüksek koruma faktörleri ve daha iyi UVA koruması, cildi sağlığının korunmasına büyük katkıda bulunuyor.

Üstün UV absorbans özellikleri sayesinde, şu anda Avrupa pazarında mevcut olan en etkili UV filtrelerinden birisi olan Tinosorb® A2B , bugüne kadar UV filtrelerinin kapsamı içerisinde olmayan UVA II aralığındaki koruma boşluğunu kapatıyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account