Akçansa tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması sonuçlandı

Yazar:Editor
17.05.2013

 

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, Sabancı Center’da gerçekleştirildi.

‘Betonda farkındalık yarat, hayata değer kat’ sloganıyla gerçekleştirilen yarışmaya bu yıl 30’u aşkın üniversiteden toplam 300 grup öğrenci katıldı.

4. Betonik Fikirler Yarışması’nın birincisi, ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden dört öğrencinin oluşturduğu Grup Brüt oldu. İkinciliği Boğaziçi Üniversitesi’nden Bi’Ton Fikir alırken, Grup Shke de üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından üniversite öğrencilerini sektörle tanıştırmak ve yaratıcı fikirleri değerlendirmek amacıyla bu yıl dördüncü kez düzenlenen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın sonuçları, 15 Mayıs Çarşamba günü Sabancı Center’da düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Törene, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı ve Akçansa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal’ın yanı sıra Betonik Fikirler Proje Yarışması jüri üyeleri ve finale kalan öğrenciler de katıldı.

Betonik Fikirler, 2013’te 30’u aşkın üniversiteden 300 grup öğrenci katılımı rekor kırdı

Bu yıl ilk kez Mimarlık ve İnşaat Fakültelerinin yanı sıra Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, İktisat ve İletişim fakültelerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin de katılabildiği yarışmaya, 30’u aşkın üniversiteden 300 grup öğrenci başvurdu.

Gruplar halinde yarışan öğrenciler, bu yılki ana tema gereğince, yeni konut veya işyeri alacak insanlarda betonun markasını sorgulatacak, bilinci artıracak ve farkındalık yaratacak çözümler üretmek için projeler geliştirdiler.

Yarışmaya sunulan projeler, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Halit Yaşa Ersoy, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü Dr. T.Cüneyt Evirgen, Marka Danışmanı Temel Aksoy ve Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu tarafından değerlendirildi.

Betonik Fikirler’in birincisi Grup Brüt, Akçansa’da staj yapacak

Jüri değerlendirmesi sonucunda 4. Betonik Fikirler Yarışması’nın birincisi, ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden dört öğrencinin oluşturduğu Grup Brüt oldu. İkinciliği Boğaziçi Üniversitesi’nden Bi’Ton Fikir alırken, İTÜ, Bahçeşehir ve Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencilerinden oluşan karma grup Shke de üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

Grup Brüt üyeleri, hem birer iPad hem de Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’da staj imkânı kazandılar. İkinciye Teknosa’dan 3 bin TL değerinde hediye çeki, üçüncüye ise Teknosa’dan 1.500 TL değerinde hediye çeki verildi.

Göçmen: Bugünün ‘uçuk’ fikirleri gelecekte gerçek olacak!

Ödül töreninde konuşma yapan Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı ve Akçansa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, “Akçansa, Betonik Fikirler ile bir yandan sektöre yeni bir bakış açısı ve genç soluk kazandırırken, diğer yandan da geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin eğitimine katlı sağlıyor. Betonik Fikirler, üniversite öğrencileriyle sık sık farklı platformlarda bir araya gelmeye çalışan ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine büyük önem veren Akçansa’nın bu anlayışının en güzel örneklerinden biridir.

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal yarışma hakkında “Gençlerden, kişilerin konut veya iş yeri alırken markasını sorgulatacak, bilinci arttıracak ve farkındalık yaratacak pazarlama projeleri ve fikirleri üretmelerini istedik. Genç arkadaşlarımız da en temel yapı malzemelerinden betonu kullanarak birbirinden yaratıcı çözümler ürettiler. Akçansa olarak kurduğumuz sürdürülebilir dünya hayalimizin gençler tarafından paylaşıldığını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Timur da “Bu seneki yarışmamızda sosyal medyayı etkin bir şekilde kullandık. Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Hele ki gençlere ulaşmak istiyorsanız yolunuzun sosyal medyadan geçmesi kaçınılmaz. Bu sebeple Facebook, Twitter ve Forum’larda oldukça aktif bir şekilde yer aldık ve Word of Mouth Marketing ile bu çalışmalarımızın sonucunu daha çok kişiye sesimizi duyurarak aldık. Finale kalan 10 grubumuz için düzenlediğimiz Etkin Sunum Becerileri eğitimi ile kendilerine bugün ve tüm kariyerleri boyunca fayda sağlayacak bir çalışma programı sunduk.” şeklinde konuştu.

 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account