Ferroli’nin Türkiye’deki büyümesi Düzce’de başladığı kombi üretimi ile hız kazandı

Yazar:Editor
17.05.2013

 

1989 yılında bir apartman dairesinde yola çıkan Ferroli Türkiye, şu anda 7 katlı genel müdürlük binası, Düzce’de inşa edilen 65,324 m² alan üzerinde, 35,322m² kapalı alana sahip fabrika binası, fabrikaya yaptığı 35 milyon Euro’luk yatırım ve Mart ayında başlayan kombi üretimi ile Türkiye’de büyümeye devam ediyor.

Isıtma ve soğutma sektöründe yarım yüzyılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Ferroli’nin, Türkiye’deki yatırımları hız kazandı. “Kök Salıyoruz” sloganıyla önümüzdeki sene 25.yılını da kutlayacak olan Ferroli Türkiye, Mart ayı itibariyle Düzce’de kombi üretimine başladı.   

Endüstriyel ürünlerden bireysel kullanıma yönelik ürünlere, ısıtma ve havalandırmadan hidromasaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapan Ferroli Grubu’nun en hızlı büyüyen şirketi olan Ferroli Türkiye, Avrupa standartlarında kaliteli ürünlerle Türk tüketicisini buluşturarak, yetkili satıcı, yetkili servis ve son tüketici memnuniyeti ile pazarda güçlü bir yere sahip.  

Merkezi İstanbul'da bulunan Ferroli A.Ş.'nin İstanbul, Ankara, Konya, İzmir ve Kayseri'de 5 bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Yurt genelinde 200’ü yetkili satıcı olmak üzere toplam 520 satış noktası ve toplam 200 teknik servis ile hizmet vermektedir.

Düzce’ye 35 milyon Euro yatırım

10 yılı aşkın bir süredir Ferroli Türkiye’nin genel müdürlüğünü yürüten Çetin Çakmakçı; “Ferroli’nin Türkiye’deki büyümesinin her adımında bulunan biri olarak bugünkü yatırımımızdan ve Türkiye’deki konumumuzdan dolayı çok mutlu ve gururluyum.

Yaptığımız yatırımlarla Türkiye’de istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Hedefimiz yeni yatırımlarla sektördeki en büyük ilk 3 oyuncu arasına girmek. Ayrıca üretimin yanı sıra tüketicileri enerji kullanımı konusunda bilinçlendirme projelerine başlayacağız” dedi.

Düzce’deki fabrika ile ilgili bilgi veren Çakmakçı “Düzce 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 65,324 m² alan üzerinde yer alan toplam 35,322 m² kapalı alana sahip Ferroli fabrikası, bölgeye 35 milyon Euro’luk bir yatırım sağladı. 2008 yılında panel radyatör üretimine başlanan tesiste 2009 yılında havlu kurutucu ve 2013 Mart ayı itibariyle de kombi üretimi başladı. Bugün Ferroli Grubu’nun panel radyatör ve havlu kurutucu ihtiyacının tamamının karşılandığı Düzce tesisleri 525.000 adet radyatör, 300.000 adet  havlupan ve 300.000 adet kombi üretim kapasitesine sahiptir” dedi. 

Ferroli’den kalite süreçleri ve iş güvenliği

Ferroli Düzce fabrikası, radyatör ve havlupan tasarımı ve üretimi kapsamında, TUV Rheinland tarafından 2012 yılında denetime tabi tutularak aynı anda ISO 900:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve BS OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri almıştır. Bu belgelerle Ferroli A.Ş.'nin üretim, teknoloji, çevre, çalışan ve müşteri odaklı kurumsal yapısı bir kez daha tescil edilmiştir

. Ayrıca 2013'te Yönetim Sistemleri kapsamı genişleyecek ve TSE, CE ürün belgelendirmeleri yapılacaktır.
 Ferroli boyahaneleri çevre dostu, kimyasal atık oluşturmayan ve korozyona karşı ürün ömrünü artıran nano teknoloji ile kaplanmaktadır.

Yıllık olarak süreç içerisinde sürekli yenilerinin dahil edildiği Ferroli’nin kalite hedefleri arasında, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgesini 2013 yılı ikinci çeyreğinde almış olmak bulunmaktadır. Böylece enerji tüketimlerini sistematik bir şekilde takip ederek sera gazı emisyonunu azaltılarak çevreye olan duyarlılık bir kez daha kanıtlamış olacak.  


İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında çalışanların termal konfor seviyelerinin yükseltilmesi ve oluşabilecek kazaların önüne geçebilmek için her türlü yatırımı yapılmaktadır. Ayrıca çalışanların yöneticilerine yardımcı olmasını sağlamak ve aidiyet&sadakat duygularını artırmak amacıyla Bireysel Öneri Sistemi kurulmuştur.

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account