Kalekim’den öğrencilere elektronik parça ve laboratuvar desteği

Yazar:Editor
17.05.2013

 

Yapı kimyasalları sektörünün lider markası Kalekim, uygulama laboratuvarlarında yeterli bilgisayar parçaları olmadığı için derslerde pratik yapamayan meslek lisesi öğrencilerine, elektronik parça desteği sağlıyor.

Şirket bünyesinde kullanılan bilgisayar donanımlarının güncellenmesiyle ortaya çıkan elektronik parçaları öğrencilerin kullanımına sunan Kalekim, bu yöndeki bağışlarıyla da, meslek ve teknik liselerde uygulama laboratuvarları kurulmasına katkıda bulunuyor. 

Kalekim bünyesinde staj yapan meslek lisesi öğrencilerinin, okullarında yeterli bilgisayar donanımı olmadığı için pratik yapamadıklarını belirten Kalekim Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Soner Çetinkaya, “Şirketimizde staj imkanı sağladığımız öğrenciler, genellikle sadece kitapta gördükleri bilgisayar donanımını oluşturan parçaların ne işe yaradığını bilmekte zorlanıyordu.

Kendilerini geliştirme konusunda son derece istekli olan öğrenciler, pratik uygulamayı ise Kalekim Bilgi İşlem Departmanı’ndaki stajları sırasında yapıyordu. Stajyer öğrencilerin öğretmenleri ile düzenli görüşmelerimiz sayesinde, okullarda uygulama laboratuvarlarına ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik” dedi. 

Kalekim’de kullanılan bilgisayarların yanı sıra güncelleme çalışmalarıyla ortaya çıkan donanımları da öğrencilerin kullanımına sunduklarını ifade eden Soner Çetinkaya, “Elektronik parçaları tamir eden öğrenciler, bu donanımlar üzerinde gördükleri derslerle, uygulama eksikliklerini gidermiş oluyor.

Sosyal sorumluluk faaliyetlerinde eğitime büyük önem veren Kalekim olarak, ayrıca Avcılar Endüstri Meslek Lisesi ile Ali Kul Çok Programlı Lisesi’ne bağışta bulunarak öğrencileri uygulama laboratuvarlarına kavuşturduk. Avcılar Ticaret Meslek Lisesi’nde de, Bilişim Teknoloji Alanı öğrencileri için uygulama laboratuvarı kurulmasına destek oluyoruz” diye konuştu. 

Öğrenciler için sürdürdükleri faaliyetlere Kalekim çalışanlarının da katıldığını kaydeden Soner Çetinkaya, şunları söyledi: “Çalışanlarımız, evlerinde kullandıkları bilgisayarları, modelleri değiştiğinde, bilgi işlem departmanımıza teslim ediyor.

Bu bilgisayarlar da stajyerlerimiz tarafından tamir edilerek ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına hediye ediliyor. Kalekim bu faaliyetleri sayesinde elektronik cihazlarla katma değer sağlayarak, öğrenime katkıda bulunuyor.” 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account