Türk Ekonomi Bankası (TEB), TEB Aile Akademisi ile geçen yıl başlattığı tasarruf bilincini artırmaya yönelik çalışmalarını Ankara’da açtığı TEB Aile Akademisi Evi ile bir adım öteye taşıdı.

Yazar:Editor
16.05.2013

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de katılımıyla gerçekleşen Ankara Yenişehir TEB Aile Akademisi Evi’nin açılışında konuşan TEB Genel Müdürü Varol Civil, “Bir yıldan az bir süre içerisinde gerek şubelerimiz kanalı ile gerekse davet aldığımız kuruluşların çatıları altıda gerçekleştirdiğimiz TEB Aile Akademisi ile ülke çapında 50 bin kişiye ulaştık. Bu yoğun ilgi karşısında TEB Aile Akademisi Evi projesini geliştirdik. Bu konseptin ilkini Ankara’da Dünya Aile Günü’nünde açmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’de finansal okuryazarlığı artırarak tasarruf bilincini yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı TEB Aile Akademisi projesini geliştirerek sürdürüyor.

TEB Aile Akademisi kapsamında bugüne kadar şubelerinde ve davet aldığı kuruluşların çatıları altında olmak üzere 2 bin etkinlikle 50 bin kişiye ulaşarak finansal okuryazarlık eğitimleri veren TEB, şimdi de TEB Aile Akademisi Evi konseptini geliştirdi.

İlk TEB Aile Akademisi Evi Ankara Yenişehir’de TEB Genel Müdürü Varol Civil ile TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi’nin ev sahipliğinde; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katılımıyla 15 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirildi. 

Bakanlığın Aile Eğitim Programlarına da ev sahipliği yapılacak

Ankara Yenişehir TEB Aile Akademisi Evi Açılış Töreni’nde konuşan TEB Genel Müdürü Varol Civil; “TEB olarak Bireysel Bankacılık alanında benimsediğimiz Samimi Bankacılık anlayışının ilk adımını, geçtiğimiz Ekim ayında lansmanını gerçekleştirdiğimiz TEB Aile Akademisi ile attık ve 8 ay gibi kısa bir sürede 50 bin kişiye ulaştık. Dünya Aile Günü’nü de kutladığımız bugün, Ankara Yenişehir TEB Aile Akademisi Evi’ni açarak bu alandaki çalışmalarımızı bir adım daha öteye taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Toplam 250 metrekare alan üzerine kurulu olan Ankara Yenişehir TEB Aile Akademisi Evi, 100 kişiye kadar eğitim verebilme kapasitesine sahip. Ankara Yenişehir TEB Aile Akademisi Evi, TEB Aile Akademisi’nin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen Aile Eğitim Programları’na da ev sahipliği yapacak. 

Ankara Yenişehir TEB Aile Akademisi Evi’nde çocuklara özel eğitim alanı

Ev ekonomisini odağına alan TEB Aile Akademisi seminerlerinde kredi kartlarının doğru kullanımı, yatırım araçları, Internet bankacılığı, doğru borçlanma, tasarruf, bütçe yönetimi gibi herkesin bilgi sahibi olması gereken temel bankacılık konuları hakkında eğitimler veriliyor. Genç yaşta tasarruf bilincinin oluşturulmasının önemi nedeniyle de Ankara Yenişehir TEB Aile Akademisi Evi’nde çocuklara finansal okuryazarlık eğitimleri verilebilmesi için özel bir bölüm açıldı.

TEB Aile Akademisi Evi’nde yer alan akıllı tahtadan, iPad’a, çocuklara özel bütçe eğitimi kitaplarına kadar birçok imkanla eğitim verilecek. Parayı tanımaya başlayan çocuklardan itibaren her yaş grubuna açık olan TEB Aile Akademisi Evi, okulların katılımına da açık olacak. 

Finansal okuryazarlık zirvesi 22 Mayıs’ta 

TEB, Türkiye'de finansal okuryazarlık konusunda ortak bilinç ve gündem yaratmak amacıyla Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) ile birlikte; kamu, özel sektör, sivil toplum temsilcileri, akademisyenler ve dünya çapında konuk konuşmacıların bir araya geleceği 1. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Zirvesi'ni düzenliyor.

22 Mayıs’ta İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek zirvede, finansal okuryazarlık her yönüyle masaya yatırılacak. Zirveye www.teb.com.tr internet adresinden TEB Aile Akademisi linki altından davetiye başvurusu yapan herkes ücretsiz olarak katılabiliyor. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account