Avaza Hotel ile “Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri Asya Pasifik En İyi Otel Mimarisi Ödülü”nü kazandı.

Yazar:Editor
14.05.2013

 

Daha önce Emaar Square projesiyle Türkiye’nin, Avrupa’nın ve Dünyanın En İyi Karma Projesi, Maslak Spine Tower projesiyle de Avrupa’nın En İyi Ofis Mimarisi ödüllerini kazanan iki design group mimarlık ofisi, bu kez ödülünü Asya Pasifik bölgesinden aldı.

Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketleri ve mimarlık projelerinin yarıştığı Asya Pasifik Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri  Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da 10 Mayıs 2013 tarihinde yapılan törenle sahiplerini buldu.

“Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri Asya Pasifik En İyi Otel Mimarisi Ödülü”nü kazanan iki design group kurucu ortağı Murat Kader, bu ödülün kendileri için son derece önemli olduğunu vurgulayarak “Bu ödül iki design group olarak uluslararası arenada aldığımız altıncı ödül. Türkiye’deki mimari üretkenliğin artık yurdışında da standartları yükselten bir konuma ulaşması adına büyük bir mutluluk. Ama aynı zamanda çok büyük de bir sorumluluk. Biz de bu sorumluluk bilinciyle, fark yaratan projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkmenistan’ın Hazar Denizi kıyısındaki tatil beldesi Avaza’da tasarladığı Avaza Hotel projesiyle Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri Asya Pasifik Bölgesi En İyi Otel Mimarisi Ödülü kazanan iki design group, bu yeni otel projesinde içe kapanık, yalıtılmış mekân kurgusunun dışına çıkarak, Avaza’nın turizm olanaklarını güçlendiren konferans ve sosyal tesislerini bulunduğu kentsel ortamla bütünleştiriyor.

Suyun hareketliliği ve devinimini dalga formundaki cepheyle yakalayan iki design group, şeffaf cephe düzenlemeleri ve geometrisiyle hareketlilikle durağanlılığı aynı anda vurguluyor.

Ayrıca Avaza Hotel deniz, sahil, doğa ve kent arasında hem sakin hem de canlı bir diyalog kurarak, Avaza’nın dinlence, eğlence ve kültürel etkinliklerine yeni standartlar getiriyor.   

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account