Eğlenceli deneylerle tüm dünyadaki çocukların ilgisini çeken Kids’ Lab, 4-14 Ağustos arasında, Türkiye’deki ilk durağı İstinyePark’ta...

Editör
03.08.2011

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, pek çok ülkede çocukların büyük ilgisini gören Kids’ Lab projesini Türkiye’de de hayata geçiriyor. 6-12 yaş gurubundaki çocuklara, hayatın içinden deneylerle kimyayı sevdirmeyi amaçlayan BASF Kids’ Lab’in ilk durağı İstanbul’daki İstinyePark Alışveriş Merkezi olacak.

4-14 Ağustos 2011 tarihleri arasında aileleriyle birlikte İstinye Park’a gelen çocuklar, Kids’ Lab’de her saat başında gerçekleştirilecek eğlenceli deney seanslarına katılma fırsatı bulacak.

Her seansa katılabilecek çocuk sayısı 10 ile sınırlı olduğu için aileler dilerlerse “geleceğin bilim insanlarını” aynı gün içindeki uygun bir seansa kaydettirebiliyor.

BASF’nin Kids’ Lab projesi, çocukların kimyayı güvenli yollarla daha yakından tanımasını; görerek, dokunarak deneyimlemesini amaçlıyor.

Kids’ Lab’e gelen çocuklar; özel eğitmenlerin liderliğinde, zararsız maddelerle interaktif deneyler yapıyor ve deney sonrasında çocuklara BASF tarafından eğitici hediyeler veriliyor.

BASF, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Marie Sklodowska Curie'nin radyum ve polonyum elementlerini keşfinin 100. yıldönümüne denk gelen 2011 yılının Uluslararası Dünya Kimya Yılı (IYC-International Year of Chemistry) olarak ilan edilmesi vesilesiyle dünyada birçok ülkede faaliyet gösteren Kids’ Lab projesini Türkiye’ye kazandırmayı amaçlıyor. BASF Kids’ Lab, İstinye Park sonrasında farklı yerlerde çocuklarla buluşmaya devam edecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account