İstanbul, 22-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek “ İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi”ne ev sahipliğine hazırlanıyor.

Yazar:Editor
10.05.2013

 

Küresel değişiklikler karşısında sürdürülebilir katı atık yönetimi stratejilerini geliştirmeyi hedefleyen “İstanbul Katı Atık Mutabakatı”, dünyanın farklı bölgelerinden gelen 35 şehrin belediye başkanlarının görüşüne sunulacak.

Sürdürülebilir katı atık, su ve atık su yönetimini sağlamak amacıyla düzenlenen İstanbul Uluslararası Katı Atık Su ve Atıksu Kongresi 22- 24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Kongrede, teknik oturumların ve akademik sunumların yanı sıra uygulamalı eğitimlere ve fuar sergisine de yer verilecek.

Kongreye paralel olarak, çevre, katı atık, su ve atıksu konularında daha fazla siyasi desteğin sağlanması için Dünya Belediye Başkanları Toplantısı düzenlenecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe; Almanya, Hollanda, Avusturya, Irak, Tunus, Libya, Sudan başta olmak üzere 32 ülkeden belediye başkanları katılacak.Başkanlar toplantısında “İstanbul Katı Atık Mutabakatı” imzaya sunulacak.

Toplantıda, şehirlerin ve yerel yönetimlerin katı atık, su ve atıksu konularında karşılıklı sorunları, çözüm önerileri ve başarı hikayeleri paylaşılacak.

Toplantı sonunda ise dünyanın farklı bölgelerinden katılan belediye başkanları ve yerel idareciler tarafından, küresel değişiklikler karşısında sürdürülebilir katı atık yönetimi stratejilerini geliştirmeyi hedefleyen    “İstanbul Katı Atık Mutabakatı” imzaya sunulacak.

Katı atık, su ve atıksu yönetimi için sürdürülebilir çözümler masaya yatırılacak

Kongrede, yakın coğrafyanın karakteristiği ve bölgede karşılaşılan temel sorunlar dikkate alınarak orta ve uzun vadede ihtiyaç duyulan sürdürülebilir çözümler masaya yatırılacak.

Katılımcılar teorik ve pratik bilginin dengeli sunulacağı bu bilimsel programa katılarak güncel bilimsel yaklaşımlar hakkında bilgi sahibi olacak ve benzer sorunlara çözüm arayan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelecek.

Aynı zamanda fuar sergisini de içerecek olan kongerede, en son çözümleri gerçekleştirmeye çalışan özel sektör kuruluşları, merkez ve yerel yönetimlerin temsilcileri ile bir araya gelerek çözüm önerilerinde bulunacak ve akademik-teorik yaklaşımları ve uzun yıllar içinde elde edilmiş bilimsel kazanımları ortaya koyarak en güzel araç, donanım, proje ve uygulamalarla ilgili bilgileri de katılımcılara sunacak. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account