Eski Devlet Bakanlarımızdan Sayın Kürşad Tüzmen Yönetim ve İhracattaki Tecrübesi ile Genpower Jeneratör’ün gücüne güç katacak.

Editör
03.08.2011

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptığı dönemde ihracatı 132 milyar dolara taşıyan Kürşad Tüzmen , 1 Ağustos 2011 tarihi itibari ile  ihracata Genpower Jeneratörde yönetim kurulu üyesi ve dış ticaret danışmanı olarak devam edecek.

İhracatı ve dış faaliyetlerin firmanın can damarları olarak gören Genpower, kendisini iceberg yaklaşımıyla tanımlıyor. Dış faaliyetler icebergin deniz altında kalan ve pastadan %75 paya sahip olan 7 kıta 100’ü aşkın ülkeye yapılan ihracatı simgeliyor.

Böylesine dışa dönük bir firmaya Tüzmen’in katılması firmanın ihracat anlamında sınırları genişletmesi ve kaliteli hizmeti tüm dünyaya yayması anlamına geliyor.

‘Türkiye’de doğup, bir dünya markası haline gelen Genpower Jeneratör ile 18 yıldır çizdiği ihracat stratejisini çok uygun bulduğunu ifade eden Kürşat Tüzmen; şirketimizi kısa zamanda dünya’nın en büyük jeneratör üreticisi konumuna getireceğiz.’dedi.

Genpower Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Uslu ‘Sayın Kürşad Tüzmen ile yıllardır tanıştıklarını , siyaseti bırakması sonrasındaki birlikte yedikleri bir yemek esnasında birlikte iş yapma fikrinin doğduğunu belirterek ,Kürşad bey’in bilgi ve tecrübesinin sayesinde ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını arttırmayı hedefliyoruz , kendisi bize anahtar olacak , kapıları açacak‘ ifadesini kullandı.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account