Doğu'nun en büyük alışveriş merkezi Forum Diyarbakır 110 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilecek.

Yazar:Editor
10.05.2013

 

2004 yılından bu yana 'Forum' ismiyle Türkiye'de AVM yatırımları yapan Hollanda merkezli Multi Development Türkiye, çözüm süreci ile birlikte rotayı Doğu'ya kırdı. 2015 yılına kadar Diyarbakır, Gaziantep ve Adana başta olmak üzere 16 AVM inşa etmeyi planlayan şirket, toplamda 4.2 milyar euroluk yatırım yapacak.

Multi Development Türkiye CEO'su Hulusi Belgü, 110 milyon euroluk yatırım yapacaklarını, H&M ve Dechatlon gibi dünya markalarını ilk kez şehre taşıyacaklarını söyledi. Belgü, 2014'te tamamlanacak AVM'de bin 500 kişiye istihdam sağlanacağı bilgisini verdi. 

Yarısı şimdiden kiralandı 

Yerel mağazalardan da çok talep aldıklarını söyleyen Belgü, "4 ayda AVM'deki dükkânların yarısı kiralandı" dedi. Mediamarkt, Koçtaş ve Cinemaksimum'un ilk defa Diyarbakır'a geleceğini söyleyen Belgü, "Metrekare ortalama kira fiyatları 20 dolar seviyesinde olacak" diye konuştu. 

Konut fiyatları yüzde 20 arttı

Proje, Altındağ Gayrimenkul şirketiyle ortak hayata geçirilecek. Genel Müdür Selahattin Altındağ, Diyarbakır'da havanın çok olumlu olduğunu söyledi. Altındağ, "Bölgedeki konut ve arazi fiyatları yüzde 15 ila 20 arasında arttı" dedi.

 

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account