Varyap Grand Tower’da dairelerin % 85’i satıldı…

Editör
03.08.2011

Dünyanın “En İyi Mimari” projesi seçilen Varyap Meridian’ın, 61 katla Türkiye’nin en yüksek binası Varyap Grand Tower’da dairelerin % 85’i satıldı.

İstanbul’un yeni finans merkezi Batı Ataşehir’de inşa edilen LEED kayıtlı Türkiye’nin ilk ve tek yeşil karma konut projesi Varyap Meridian’ın, üçüncü ve son etabı olan Varyap Grand Tower’da, 40 metrekarelik stüdyodan, 5 1’e kadar farklı büyüklükte özel tasarımlı 412 daire bulunuyor.

Kredi geri ödemesini 30 ay sonunda tek seferde ödeme seçeneği

Varyap Grand Tower’dan daire almak isteyen müşteriler; daire fiyatının % 1’ini peşin, %75’i için ise anlaşmalı bankalar olan Halkbank , Akbank ve Vakıfbank üzerinden kredi kullanabiliyorlar. Kalan % 24’lük kısım için de müşterilere, iki ödeme seçeneği sunuluyor. 18 ay vadeyi tercih edenler; Türkiye’nin en düşük faiz oranı ile aylık 0,44 faizi, her ay eşit taksitler halinde ödemelerini yapabiliyorlar.

Kredi geri ödemesinde, 30 ay erteleme seçeneğini tercih edenler ise,  30 ayın sonunda; aylık 0,90 vade farkı ile tek ödeme yapabiliyor.
382.000 TL ile 1.911.000 TL’ye kadar fiyatlardaki Varyap Grand Tower daireleri, farklı büyüklüklerde ve özel olarak tasarlandı. Dairelerin yüzde 80’inde, 5-24 m² arasında değişen büyüklükte kat bahçeleri yer alıyor.

Teraslı 38 daire bulunan Varyap Grand Tower’da, teras büyüklükleri 4 – 65 m² arasında değişiyor. Varyap Grand Tower’ın tasarımı gereği, her kattaki dairelerin planları da birbirinden farklılık gösteriyor.

Süleyman Varlıbaş: “Varyap Grand Tower iyi bir satış grafiği çiziyor”

Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Grand Tower’ın iyi bir satış grafiği çizdiğini ve satışa çıktığı Mayıs 2011’den bu yana geçen üç ayda toplamı 412 daireden oluşan projede, dairelerin %85’inin satıldığını belirtti.

Varyap Grand Tower’ın alıcı hedef kitlesinin üst gelir grubu olduğunu, bu nedenle müşterilerinin, diğer projelere göre daha az kredi kullandıklarını söyleyen Süleyman Varlıbaş, sözlerini şöyle tamamladı:“Şirket olarak Varyap Meridian’dan konut ya da ofis almak isteyen müşterilerimizi rahatlatacak şekilde ve piyasa şartlarının altında faiz seçenekleri sunarak destekliyoruz.

İnşaatımız tüm hızıyla devam ediyor. Projenin iki bloğunda dış cephe kaplaması tamamlandı. Varyap Meridian’ın üçüncü etabı olan Varyap Grand Tower inşaatını da, planladığımız gibi 2012 sonunda tamamlayacak ve daire sahiplerine teslim edeceğiz.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account