Eryap’ın çevre dostu ürünü: Yeni Nesil Taş Yünü, Wooler

Yazar:Editor
09.05.2013

 

Türkiye’de inşaat alanında özellikle yalıtım sektöründe lider markaların üreticisi olan Eryap, Gaziantep, İstanbul ve Sakarya’da toplam 150 bin metrekareyi aşan modern ve son teknoloji ile donatılmış tesislerinde üretim faaliyetlerine 2013 yılında da hız kesmeden devam ediyor.

Eryap, Türkiye’deki 3 üretim tesisinde polimer dış cephe kaplama sistemleri, yalıtım malzemeleri (ısı, su, ses ve yangın) ve polimer kapı-pencere sistemleri üretimlerini gerçekleştirerek sektörün hizmetine sunuyor.

Wooler, üç yalıtımı bir arada sunarken kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, Alüminyum ve cam tülü vb. değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretiliyor.

Çatılarda, dış cephede, ara bölme duvarlarda, yüzer döşemelerde, kazan ve tesisat yalıtımı olmak üzere birçok farklı alan ve sektörde tercih edilen Wooler, ısı değişimlerine karşı sahip olduğu boyutsal kararlılık, bina ömrünce böcek, mikroorganizma, çürüme, küf tutma ve paslanma gibi dış etkenlere karşı yapıları bir zırh gibi koruyor.

“Karbon Ayak izi” birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin (hammaddenin çıkartılması, üretimi, nakliyesi, ürünün yeniden kullanılması, geri dönüşüm aşamaları vb.) çevreye verdiği zararın ölçüsüdür. 

Wooler plus serisi isteğe bağlı olarak vakumlu paketlerde sunularak yüzde 30’lara varan nakliye avantajı ile bayileri ve yapı marketler açısından daha az depo, teşhir ve raf alanı avantajı da sunuyor. Öte yandan ürünün sevki, stoklanması gibi faaliyetler için harcanan enerjinin neden olduğu sera gazı oluşumu da en aza indirgeniyor. 

Isı-Ses-Yangın Yalıtımını bir arada sunan Wooler, çok yönlü fayda sağlıyor. 

Wooler taş yünü, ısı, ses ve yangın yalıtımını bir arada sunarken yalıtımda çok yönlü avantaj sağlıyor. Sınırlı miktardaki fosil yakıtları tasarruflu kullanmak ve çevre kirliliğine neden olmamak bugünün ve yarının ana gündemini oluşturmaktadır. Küresel iklim değişikliği, karbon salımı ve olumsuz etkilerini önlemek için günümüzde en ucuz, en yaygın ve etkili aynı zamanda en kolay tasarruf sağlayabilen yöntem yapılarda “ısı yalıtımı”dır.

“Enerji Verimliliği” ve “Yalıtım”ın birbiri ile bütünleştiği günümüzde, toplam tüketilen enerjinin 1/3’ünden fazlası binalarda ısınma veya soğutma amacı ile kullanılmaktadır. Standartlara uygun yalıtımla, yüzde 50’ye varan tasarruf kolayca sağlanabildiği gibi, yalıtım düzeyi yükseldikçe enerji tasarrufu da artmaktadır. 

Enerji tüketimimin azaltılması için yapılacak ısı yalıtımı, beraberinde, fizyolojik konfor şartlarının ve hijyenik şartların sağlanmasını, ısıtma ve soğutma sistemlerinin yatırım ve tüketim masraflarının azalmasını getirmektedir. Isı köprüsü içermeyen, uygulama prosedürlerine uygun bir ısı yalıtımı ile yaşam alanlarında nem ve küf oluşumuna yol açan negatif etkenler ortadan kaldırılmakta, ayrıca yapı ömrü uzatılmaktadır. 

Eryap, sürdürülebilir doğa dostu ürünleri tüketicisiyle buluşturmaya devam edecek

“Isı, Su, Ses ve Yangın” olmak üzere tüm yalıtım malzemelerinin üretimini gerçekleştiren Eryap, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde “ürün-hizmet-yaşam döngüsü” sorumluluğunu taşıyarak, “sürdürülebilirlik” anlayışı doğrultusunda doğaya dost, çevresel risk faktörlerini izleyen, enerji kaynaklarını doğru kullanan çalışma anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

İstihdamı artırmak ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak için kaliteli mal ve hizmetler üreterek, gelişen pazar beklentileri ve standartlar doğrultusunda yeni ürünleri bünyesine katarak faaliyetlerine devam eden Eryap, toplam ısı yalıtım pazarı büyüklüğünün 10 milyon m3 düzeyinde olduğu ülkemizde 2.500.000 m3’lik üretim kapasitesi ile pazarın etkin ve belirleyici oyuncularından biri olmaya devam edecek; bundan sonra da çevreye karşı duyarlı, sürdürülebilir yeni ürünler geliştirecek ve üretecektir.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account