VitrA, yaşlı ve engellilere, banyoda konfor ve güven sunuyor.

Yazar:Editor
09.05.2013

 

VitrA, Türkiye nüfusunun %7,5’inin yaşlılardan, %10’undan fazlasının engellilerden oluştuğunu* göz önünde bulundurarak, bu grupların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler geliştiriyor. Bir yandan evler için tercih edilen bazı banyo ürünlerinin, ailenin özel ihtiyaçlara sahip bireyleri tarafından da kullanılmasını sağlıyor, diğer yandan uluslararası standartlarla uyumlu özel ürünler üretiyor.

VitrA’nın ailenin tüm bireylerine hitap eden ürünlerden biri, Roomy duş ünitesi. Çocuklu ve kalabalık aileler için tasarlanan Roomy, alçak girişi ve oturma alanıyla, yaşlı ve bedensel engellilere de banyoda konfor ve güven sunuyor.

Roomy’nin termostatik bataryası, suyun sıcaklığının istenilen dereceye ayarlanmasını sağlıyor, emniyet kilidiyle, aşırı soğuk ya da sıcak suya maruz kalınmasını engelliyor.

VitrA, yaşlı ve bedensel engelliler için, evlerin yanı sıra, otel, AVM, restoran gibi kamusal alanlara da uygun ürünler geliştiriyor. Uluslararası standartlarla uyumlu ürünlerin arasında, özel kumanda koluyla el değmeden hijyenik ve pratik bir kullanım sağlayan fotoselli bataryaların yanı sıra, tekerlekli sandalyeyle yaklaşmaya uygun açılı ya da iç bükey ön yüzeye sahip lavabolar da yer alıyor. Zemine sıfır akrilik duş teknesi, katlanır oturağı ve tutunma barlarıyla, rahat ve keyifli bir banyo çözümü sunuyor.

Özel bir ayak ünitesiyle sabitlenen oturak, istendiğinde katlanarak, ayakta duş yapmaya da olanak tanıyor. Tekerlekli sandalye yüksekliğine göre ayarlanmış klozet, özel tutunma ve destek barlarıyla güven sağlıyor.

 

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account