Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB)’un yaptığı araştırmaya göre, mevcut ve yatırımda olanların da eklenmesiyle, 2013 yılı İstanbul’da, 28 uluslararası otel zinciri markası yer alacak.

Editör
03.08.2011

Araştırmaya göre aynı dönemde uluslararası otel zinciri markalarına ait 71 oteldeki oda sayının da 15 bin 32’ye ulaşacak.
 
İstanbul’da, Best Western markası tesis sayısı olarak bünyesindeki 14 otel ile ilk sırada bulunuyor. Best Western zincirini, altı otel ile Radisson Blu ve Crowne Plaza markaları takip ederken, ardından dört otel ile Ramada ve Holiday Inn markaları geliyor.
 
Yatırımları devam eden uluslararası markalar mercek altına alındığında, 2012 yılında Hilton Garden Inn, Holiday Inn Express ve Le Méridien ile 2013 yılında Shangri-La otel zinciri markalarının hizmete girmesi bekleniyor.
 
Konaklama yatırımı yapmada, İstanbul’un cazibesinin artmaya devam edeceğini kaydeden TUROB Başkanı Timur Bayındır, yerli yatırımcıların yanı sıra, uluslararası otel zincirlerinin de kente yoğun ilgisinin olduğunu anlatıyor.

Başkan Timur Bayındır, yatırımların yanı sıra, tanıtım ve pazarlama çalışmalarının da aynı oranda devam etmesinin önemine de dikkat çekiyor.

KAYNAK:Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account