Knauf, Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan® ile İkinci Kez Altın Çekül’ de

Editör
09.05.2013

 

Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki en önemli ödüllerinden biri olan Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü”’ nü Türkiye’de ilk defa Alçıpan® Kartonlu Alçı Plaka ile alan Knauf, bu yıl 21.’si düzenlenen organizasyonda, Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan® ürünü ile “Gümüş Çekül” ödülünü kazandı. 

24 Nisan 2012 tarihinde Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde Knauf A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Sayın Savaş Güzelküçük ödülü Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Sayın Dr. Barış Onay’ın elinden aldı. 

Yüksek ses yutum değerleri sayesinde uygulamanın yapılacağı yerin mimari akustik taleplerini yerine getirmek amacı ile tasarlanan Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, içerdiği zeolit ile de kapalı mekânlardaki havanın kalitesini iyileştiriyor ve kötü kokuları yok ediyor.

Dairesel ve kare delikli veya blok halde dairesel, kare ve çizgisel delikli olarak çok çeşitli yüzey perforasyon seçeneklerine sahip olan Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, geniş bir tasarım özgürlüğü sunarak görsel akıcılığa sahip estetik yüzeyler elde edilmesini de sağlıyor. 

Tüm kalabalık ve kapalı mekânlarda kullanılabilen Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, mekânsal akustiği sağlayarak yaşam kalitemizi arttırırken mekânlardaki sigara dumanı, yemek ve kızartma kokusu, mobilya ve ahşap kokusu, boya, benzol ve yapıştırıcı kokusu, amonyak ve ilaç kokusu, halı, kumaş ve toz kokusu gibi bizi rahatsız eden kötü kokuları ortadan kaldırarak ferah ortamlar sunuyor.  

Ayrıca,  Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, dünyanın en geçerli yeşil bina sertifikalama sistemi olan Leed® kriterlerine uygunluk deklarasyonu ile de doğaya verdiği değeri ispatlıyor. 

 

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account