Yurtdışında otel almaya hazırlanan Limak, New York'ta açmayı planladığı otele 80 milyon $ yatırım yapacak.

Editör
03.08.2011

 

Kavacık'ta açılan Limak Eurasia Luxury Hotel ile şehir otelciliğine adım adan Limak, turizm yatırımlarına yurtdışında da devam etme kararı aldı. "Yakın dönemde Uluslar arası bir

otel zinciri olmak istiyoruz" diyen Limak International Hotels & Resorts Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, Amerika, Fransa, Balkanlar ve Ortadoğu'da otel arayışında olduklarını söyledi. Amerika'da New York'ta gerçekleştirecekleri otel yatırımı için 80 milyon dolarlık bütçesi ayırdıklarını belirten Kavaloğlu, bu bölgede görüşme halinde oldukları üç proje bulunduğunu dile getirdi.

Kıbrıs ve Tarsus'a Üç Otel

Limak Otel Grubu, Kıbrıs'ın Bafra Bölgesi'nde 5 yıldızlı Babylon Deluxe Hotel Dynasty Convention Center ve Mersin Tarsus'ta içinde golf sahası olan 5 ve 4 yıldızlı olmak üzere iki otelden oluşacak toplamda üç otel projesinin inşaatına da devam ediyor.

'Şehir Otelciliğinde Büyüyeceğiz'
Limak Otel Grubu bünyesindeki resort otellerde nisan- ekim arasındaki doluluk oranının yüzde 97 olduğunu söyleyen Kaan Kavaloğlu, "Antalya'daki resort otel misyonumuzu tamamladık. Yeni oteller için Bodrum, Sarıgerme'ye bakıyoruz. Ayrıca şehir otelciliğinde de büyümek istiyoruz" diyor.
Kaynak : sabah.com.tr

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account