5 Haziran Dünya Su Gününde Geberit, Su Tasarrufuna Dikkat Çekiyor

Yazar:Editor
08.05.2013

 

Dünya su kaynaklarının hızla tükendiği günümüzde su tüketimini minumum düzeyde tutup su kaynaklarımızı boşa tüketmememiz gerekiyor. İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, 5 Haziran Dünya Su Günü’nde su tasarrufunun önemine bir kez daha dikkat çekiyor. Geberit, ürünleri ve sürdürülebilir çevre felsefesiyle, su tüketimini minumum düzeyde tutmayı hedefliyor.

Su, yaşamın temel kaynağı. İnsan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğe olan suyun yerinin bir başka madde ile doldurulması biliyoruz ki mümkün değil. Dünyanın en önemli yaşam kaynağı “su”, gereksiz tüketim ve kuraklığın artması sebebiyle hızla tükenmekte. 

2012 Yılında Dünya’da Yaklaşık 1.850 Milyon Metreküp Su Tasarrufu Sağlandı

İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, küresel ısınma ve iklim değişiklerinin dünya üzerinde yarattığı tahribatı önlemek adına çevre dostu ürünlere ve daha az su tüketimine odaklanıyor.

Geberit’in en büyük çevre başarısı, su tüketimine yaptığı katkılarda yatıyor. 1998 yılından bu yana üretilen tüm çift kademeli rezervuarlar geleneksel sifon sistemine göre yaklaşık 13.800 milyon metreküp su tasarrufu sağladı. Sadece 2012 yılında sağlanan su tasarrufu ise 1.850 milyon metreküp. 

Çevreye Duyarlı Zengin Ürün Konsepti

Ekonomik büyüme ve başarılı iş faaliyetlerinin yanı sıra çevre dostu olduğunu Avrupa’da çevre dostu ilk 10 şirket arasına girerek kanıtlayan Geberit, kaynak tasarrufu ve dayanıklılığı en yüksek standartlarda sunarak su kaynaklarının ekonomik kullanılmasını sağlıyor.

Geberit, ürünlerinin ekolojik bakış açısını; su tasarrufunun birincil derecede önemini vurgulayan çift kademeli deşarj sistemi ile çalışan rezervuarlar ve fotoselli bataryalar ile kanıtlarken; enerji tasarrufu için klozetlerden kötü kokuları alıp, aktif karbon filtresinde temizleyerek ortama geri veren kokusuz rezervuar ile tüm ürünlerinde benimsediği ‘sürdürebilirlik’ ve ‘yeşil dünya’ yaklaşımları ile de yaşama katkı sağlıyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account