Ruukki Mersin Stok Sahası ile Türkiye Hedefini Büyüttü

Editör
07.05.2013

 

Çelik sektörünün önemli firmalarından Ruukki, 1200 metrekarelik stok sahasını Mersin’de hizmete açtı. Mersin Borusan Stok Sahası ile müşterilerine kolaylık sağlayan Finlandiya merkezli Ruukki, iş, maliyet ve zaman yükünü hafifleterek, eskisinden daha hızlı ürün sevkiyatı yapabilecek.

Adana Hilton’da gerçekleştirilen lansmanda konuşma yapan Ruukki Türkiye Genel Müdürü Özgür Yalçın, Mersin stok sahası ile hizmet kalitesini artırarak sektörde fark yaratacaklarını, yakın zamanda da Türkiye’nin farklı bölgelerinde yeni stok sahaları açmayı planladıklarını belirtti.

Kısa zamanda Türkiye pazarında ciddi bir büyüme gerçekleştirdiklerini ifade eden Yalçın, pazarın oldukça büyük ve hareketli olduğunu, gerek Türkiye’nin ihracat yapısı, gerekse üretim kapasitesi ile gelecek dönemde daha da fazla büyüme potansiyeline sahip olduğunu ifade etti. 

1960 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkede iş ortaklarına sunduğu çözümler ile farklılaşan çelik üreticisi Ruukki, 2009 yılında giriş yaptığı Türkiye pazarında yenilikleriyle öncü olmaya devam ediyor.

Ruukki, Mersin’de kullanıma açtığı 1200 metrekarelik  stok sahası ile çelik talebinde yoğunluk olduğu durumlarda müşterilerine anında tedarik sağlayabilecek. Yurtdışından gelen çelik malzemelerinin stoğu müşteri adına tutulabilecek, ihtiyaç olan anlarda da en hızlı şekilde sevkiyatı yapılabilecek.

Depolama hizmetinin yanında yurtiçi lojistik çözümleri de sunarak ürünleri müşterinin üretim tesisine kadar ulaştıran Ruukki, liman şehri olan Mersin’in konumu sayesinde Adana, Konya, Kayseri ve Ankara’daki müşterilerine en kısa sürede ürün tedariği sağlayabilecek. Ayrıca Mersin stok sahasında Ruukki’nin lojistik çözüm ortağı Borusan Lojistik olacaktır. 

Müşteri odaklı yaklaşımı ve kaliteli hizmet anlayışı ile yenilikçi çözümler sunan Ruukki, Türkiye pazarında gerçekleştirdiği büyüme sonrasında Mersin Limanı’nda da Borusan Lojistik iş ortaklığı ile yeni bir stok sahası oluşturdu.

Özellikle demir çelik ürünlerinde büyük bir bilgi ve deneyim birikimi bulunan Borusan Lojistik Mersin Limanı'ndaki deposunda yer alan 9104 metrekarelik kapalı ve 9325 metrekarelik açık gümrüklü alan kapasitesinin 1200 metrekarelik gümrüklü alanını Ruukki'ye tahsis etti. Borusan Lojistik bu alanda dış saha ve iç saha iş ortağı Ruukki'nin çok özel ürün stoklarının küresel olarak belirlenmiş  "Handling Manual"a uygun olarak istiflemesini yapacak.  

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account