Kale Italia Genel Müdürlüğü’ne Cavallacci Atandı

Editör
06.05.2013

 

Türk seramik sektörünün öncü kuruluşu Kale Grubu’nun İtalya’daki yatırımı Kale Italia’nın Genel Müdürlüğü görevine Paolo Cavallacci atandı.

Kale Italia Yönetim Kurulu tarafından Kale Italia Genel Müdürlüğü görevine getirilen Paolo Cavallacci, yeni görevini, Kale Grubu bünyesinde Yapı Ürünleri Grubu Başkanına Yardımcı olarak atanan Burak Orhun'dan devraldı.

Kale Grubu’nun 2011 yılında İtalyan Fincoughi şirketini satın alması ve entegrasyonu sürecinde gösterdiği liderlikten dolayı Burak Orhun’a teşekkür eden Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay, “Sahip olduğu deneyim ve yetenek ile Kale Italia'yı daha büyük başarılara taşıyacağına inandığım Paolo Cavallacci’nin aramıza katılmasından büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

1 Nisan 2013 tarihi itibarıyla Kale Italia Genel Müdürlüğü görevine başlayan Paolo Cavallacci ise üstlendiği bu önemli görevden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Türk seramik sektörünün lideri Kale Grubu’nun, İtalya’da da üstlendiği öncü rolün bilinciyle, yüklendiğim sorumluluğun farkındayım.

Dünya seramik sektöründe uluslararası bir oyuncu olan Kale Grubu’nun konumunu daha da güçlendirerek yukarılara taşımak için Kale Italia’da var gücümüzle çalışacağız” dedi.

1981 yılında Floransa Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve seramik, ilaç ve  tekstil kimyasalları gibi farklı sektörlerde 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Paolo Cavallacci, Kale Grubu’na katılmadan önce 1982-1991 yılları arasında Manetti & Roberts S.p.a şirketinde Mühendislik Direktörü ve Ürün Direktörü görevlerini yürüttü. 1991-2006 yılları arasında Sun Chemical S.p.a. şirketinde sırasıyla Operasyonlar Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Paolo Cavallacci, 2006-2012 yılları arasında Emilceramica S.p.a şirketinde sırasıyla Operasyonlar Direktörü ve Genel Müdürlük, 2012–2013 yılları arasında ise Ceramica Fondovalle S.p.a şirketinde CEO olarak görev yaptı.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account