Çeyrek asırdır Türk yapı sektörünü yurt dışında başarıyla temsil eden Aspen, özellikle Hollanda’da hayata geçirdiği dev projelerle adından söz ettiriyor. Sony, Microsoft, Abn Amro Bank gibi dünya devlerinin Hollanda genel müdürlük binaları, Schipol Havalimanı ve In Holland üniversitesinin iç mimarisine hayat veren Aspen, Hollanda’da bir çok rezidans ve iş merkezi projesinin de iç dekorasyonuna imzasını atmış durumda.

Yazar:Editor
02.08.2011

Kendine özgü geleneksel evleri ve tasarım harikası yapılarıyla Hollanda, mimari anlamda oldukça gelişmiş bir tablo çiziyor. Bir yandan doğa ile mücadele eden Hollanda, bu mücadelesinde modern mimarinin tüm imkanlarını seferber ediyor.

Dolayısıyla, ülkenin mimari çizgisi her geçen yukarılara çıkıyor. Bu durumda, Hollanda’da yatırım yapan firmalar, ülkenin gelişmiş mimari anlayışa uygun yapılar hayata geçirmesi önem taşıyor.

Aspen’in, bu seviyeye ulaşan bir ülkedeki dev yapıların ilk tercihi olması ise Türk yapı sektörü açısından büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Aspen Hollanda’da, zeminlerinden tavanlarına, bölme duvarlarına kadar iç mimarisine şekil verdiği projeler arasında eğitim kurumları, rezidanslar, hastane ve iş merkezleri de bulunuyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account