“Komgıda Süt Sığırı yetiştiriciliği tesislerinin temelini attı.”

Editör
02.08.2011

Kombassan şirketlerinden KOMGIDA, sektöründe elde ettiği başarıyı hayvancılık alanında da sürdürmeyi hedefleyerek damızlık süt sığırı yetiştiriciliği tesislerinin temelini attı.

Karaman’a bağlı Kâzımkarabekir ilçesinde temeli atılan tesislerle ilgili, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esat Şahin yaptığı açıklamada;  “Tesislere ilk etapta 480 adet damızlık süt sığırı getirilecek. Kademeli olarak iki üç yıl içerisinde bu sayıyı 3000 civarına getirmeyi hedefliyoruz.

Önümüzdeki dönemde ilk etapta süt işleyen firmalara soğutulmuş süt tedariki planladığımız tesislerde, müteakip safhalarda, damızlık hayvan üretimi, et besiciliği, süt işleme üniteleri gibi faaliyetler de planlıyoruz.

KOMGIDA’nın, devlet destekli faizsiz hayvancılık kredisi kapsamında almış olduğu teşviklerle gerçekleştireceği tesisler, üç yıl içerisinde 100’e yakın bölge insanımıza da iş imkânı sağlayacaktır.”

GOLDA ve MELDA markaları ile ülkemizin en kaliteli un, bakliyat, irmik, makarna ve bisküvilerinin üretimini gerçekleştiren KOMGIDA, 76.000m2 si kapalı, 1.100.000 m2 açık alana sahip tesislerinde, 330 kişiye istihdam sağlıyor ve teknolojinin son imkânlarından faydalanarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account