Lazzoni Mobilya’nın, Napoli Koleksiyonu adıyla beğeniye sunduğu ve ünlü tasarımcı Giuseppe Nicoletti imzası taşıyan TV ünitesi, masmavi bir duvarın üzerinde Napoli’nin yelkenlilerini çağrıştırıyor.

Editör
02.08.2011

Giuseppe Nicoletti, Lazzoni için hazırladığı Napoli Koleksiyonu’nda yer verdiği TV ünitesinde, estetik ve mekândan tasarrufun birlikteliğini yakalıyor. Tasarımcının, özellikle Akdeniz mavisi bir duvar üzerinde görmeyi hayal ettiği TV ünitesi, maple gövdenin üzerindeki beyaz lake kapaklar ile Napoli’nin yelkenlilerini çağrıştırıyor.

Güçlü duruşu ile bulunduğu alanı ‘salonun merkezi’ konumuna getiren bu tasarımda, raflar aksesuarların sergilenmesine olanak tanıyor. TV modülünün ortasında ise DVD Player ve uydu alıcısı için elverişli iki bölme yer alıyor. Kapaklardaki kusursuz lake uygulaması da natürel maple dokusuna hareketlilik kazandırıyor.
 
Nicoletti imzası taşıyan bu ünitede, raflar ve kapaklı dolaplar duvara monte ediliyor. Tek parçadan oluşan TV modülü ise bağımsız olarak kullanılabiliyor. Tasarımcının, asimetrik bir yerleşimi tercih ettiği ünitede, farklı düzenlemeler de yapılabiliyor.

Duvarınızın büyüklüğüne ve zevkinize göre ünitenin parçalarını farklı şekillerde kullanabilir, kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account