Dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketi eBay’in iki senedir global anlamda sürdürdüğü ‘İnsanlık için Yaşam Alanı ( Habitat for Humanity) Projesi’ kapsamında üç ayrı global yaşam alanı köyü tamamlandı.

Editör
02.05.2013

 

eBay’in Türkiye iştiraki GittiGidiyor.com ekibinden İnternet Pazarlama Uzmanı Başak Ertürk’ün de aralarında bulunduğu dört farklı takım Çin’in Sichuan şehrinde yeni bir yaşam köyü için çalışmalara başladı. 

43 Ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketi eBay’in sürdürdüğü ‘İnsanlık için Yaşam Alanı Projesi’ kapsamında tüm dünyadaki eBay çalışanlarından seçilen ekipler ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni yaşam alanları inşa ediyor.

Şuana kadar Hindistan, Brezilya ve Güney Florida’da üç ayrı yaşam köyünü tamamlayan eBay çalışanları, içlerinde GittiGidiyor.com ekibinden İnternet pazarlama Uzmanı Başak Ertürk’ün de olduğu 4 ayrı takımla, Çin’in Sichuan şehrinde yeni bir köy için çalışmalara başladılar. Projenin en ilgi çekici özelliklerinden birisi, seçilen ekiplerin buradaki yaşam alanlarını tamamen kendilerinin inşa etmesi. Ailelerin ihtiyaç duyduğu şekilde projelendirilen evler, yine eBay gönüllülerinin çalışmalarıyla inşa ediliyor.

 Türkiye’yi temsilen GittiGidiyor.com ekibinden Çin’e giden Başak Ertürk, “Evde kalacak olan ailenin yaşam koşullarını gördükten sonra bu evin onlar için ne demek olduğunu çok daha iyi anladık. Koyduğumuz her tuğlayla onların hayatlarına dokunuyoruz. Hayatında hiç inşaatta çalışmamış, farklı ülkelerden bir araya gelmiş 16 eBay çalışanın yakaladığı  bütünlük ve takım çalışması gerçekten ilham verici. İnşaat devam ederken, evde kalacak ailenin devamlı gülümsediğini görmek ise büyük bir mutluluk kaynağı. Hayatta belki de bir kere deneyimleyebileceğim bu projede GittiGidiyor'u temsilen bulunmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

GittiGidiyor.com ekibinden temsilcininde bulunduğu dünyanın farklı bölgelerinden gelen 75 eBay çalışanı, bir ortak amaç için 5 ayrı bölgede çalışmalar sürdürüyor.

Bu şekilde o bölgelerde eve ihtiyaç duyan aileler yeni yaşam alanlarına kavuşuyorlar. Başak Ertük bu sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olmaktan memnuniyetini dile getirirken “ GittiGidiyor-eBay’in bize sunduğu bu fırsat sayesinde zamanımızı, enerjimizi ve kaynaklarımızı oradaki insanlara ve bağlı bulundukları topluma birşeyler üreterek kullanabiliyoruz” dedi.

Çalışmaları sürdüren ekipler edindikleri tecrübeleri, yaşadıkları eğlence dolu hikayeleri ve orada kurdukları sıcak ilişkileri kurdukları bir blog yardımıyla paylaşıyorlar.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account