Dev teknoloji market zinciri Media Markt hızlı büyümesine Kahramanmaraş’la devam ediyor.

Editör
02.05.2013

 

Akdeniz Bölgesi’ndeki 5. Media Markt 26 Nisan Cuma günü Kahramanmaraş’ta kapılarını açıyor. Media Markt Kahramanmaraş’ın ardından artık Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne de girecek. Gaziantep ve Şanlıurfa mağazalarını  bu yıl içinde hizmete açacak olan Media Markt yılsonunu Türkiye genelinde 32 mağaza ile kapatacak.

Media Markt Kahramanmaraş Piazza AVM’de 26 Nisan Cuma sabahı saat 06:00’da inanılmaz kampanyalarla Türkiye’deki 27., kentteki ilk mağazasını açıyor.

Piazza AVM içerisinde 3500 metrekarelik bir alanda bulunan Media Markt’ta, 50.000’e yakın dünya markası ürün teknoloji meraklılarını bekliyor.

Hedefimiz pazar lideri olmak

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür (CPO) Aziz Süzer, Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler ve Media Markt Kahramanmaraş Mağazası Genel Müdürü Bekir Çetinkaya, Kahramanmaraş Media Markt'ın açılışı dolayısıyla basınla sohbet toplantısı düzenledi.

Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Marcus Tengler, Media Markt olarak 2013 yılını İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanı sıra özellikle yeni bölgelerde açılan mağazalarla Anadolu’da büyüme yılı ilan ettiklerini söyledi. Tengler,“Son3 ayda 4 mağaza açtık. Karadeniz Bölgesi’ne Samsun’da açtığımız mağaza ile girdik. Kahramanmaraş mağazamız ile birlikte, Nisan sonuna kadar 2013’ün ilk dört ayında 5 yeni Media Markt açmış olacağız.

Gelecek ay da İstanbul’da 28. mağazamızı açacak, ardından Aydın ile Anadolu’daki büyümemizi hızlandıracağız. Kahramanmaraş, bize Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne girmeden önce köprü görevi kuracak çok stratejik bir kent. Kahramanmaraş’ın ardından yönümüzü daha da Doğu’ya çevirecek, Gaziantep ve Şanlıurfa mağazalarımızı da bu yıl içinde açacağız. Türkiye’nin her noktasına bir an önce ulaşabilmek istiyoruz. 2013 yılını 32 mağaza ile kapatmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kahramanmaraş Piazza AVM’de26 Nisan Cuma günü saat sabah 06:00’da sayısız üründe inanılmaz kampanyalarla gerçekleştirilecek açılışın bölgede yeni bir dönemi başlatacağına inandıklarını belirten Tengler, “Türkiye’de teknoloji ürünleri pazarı hız kesmeden büyümeye devam ediyor. 2012 yılında satılan her beş teknoloji ürününden biri cep telefonu/akıllı telefon oldu.

2012 yılında teknoloji ürünleri pazarı genelinde, akıllı telefon satışları 2011’e göre yüzde 87 artış gösterdi. Media Markt olarak bu dinamik dünyada tüketiciye yepyeni bir mağazacılık ve alışveriş kültürü taşıyoruz. Bütün dünya ile aynı hizmet kalitesi ve standardı çok daha ucuz ürünlerle sunuyoruz” dedi.

Kahramanmaraş bizim Güneydoğu’ya açılma kentimiz

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Aziz Süzer ise yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın Media Markt için çok önemli bir kent olduğunu belirterek, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya girmeden önce Akdeniz’deki 5’nci mağazamızı Kahramanmaraş’ta açıyoruz. Güneydoğu Anadolu’ya mağazalarımızı açmadan önce Kahramanmaraş  bizim için irtibat noktası olacak.” dedi.

Tüketici elektroniği pazarının gittikçe büyüdüğünü, gencinden yaşlısına herkesin artık elektronik ürünler ile yakından ilgilendiğini vurgulayan Süzer, “Tüketici elektroniğinde 3D televizyonların satışları 2011 yılına kıyasla iki katına çıktı. 

Üç boyutlu Blue Ray oynatma özelliği olan sistemler, ev sinema/ses sistemleri de bu artışta pay aldılar. 2013 yılının ikinci yarısında gelmesi planlanan oled ve ultra definition televizyonlar ile birlikte pazarın tekrar hareketli bir yıl geçireceğini düşünüyoruz” dedi.  

Media Markt olarak, son teknolojiyi en uygun fiyatlarla tüketici ile buluşturduklarını kaydeden Süzer, “Kahramanmaraşlılar da artık en son teknoloji ürünlerini en uygun fiyatlarla, yeni bir perakendecilik anlayışıyla almanın heyecanını yakalayacaklar” diye konuştu.

“Kahramanmaraşlılar’ı en yeni ve güncel teknolojik ürünler ile tanışmak üzere mağazamıza davet ediyoruz”

Kahramanmaraş Media Markt Genel Müdürü Bekir Çetinkaya ise, “Piazza AVM içerisinde 3500 metrekarelik bir alanda bulunan Media Markt’ta dünya markası ürünler bütün çeşitleri ile raflarda yerlerini aldılar. 53 kişilik uzman ekibimiz ile müşterilerimize haftanın 7 günü hizmet vereceğiz. Tüketici, uygun fiyat, bol çeşit ve kaliteli hizmet anlayışını yepyeni bir mağazacılık örneği ile bulabilecek.

Tüm Kahramanmaraşlıları, Gazianteplileri, Malatyalıları, Osmaniyelileri ve diğer tüm komşu şehirlerimizi gerek açılışımız şerefine gerekse de yıl boyunca düzenleyeceğimiz kampanyalara mağazamıza bekliyoruz.” dedi.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account