Türkiye pazarında kısa süre önce faaliyet göstermeye başlayan ERA Türkiye’nin ofis sayısı İstanbul, Ankara ve Antalya’da toplam 14’e ulaştı.

Editör
30.04.2013

 

Türkiye gayrimenkul danışmanlığı pazarında ‘Değişim Başlıyor’ sloganı ile yola çıkan Dünya devi ERA, Türkiye’deki ilk iş ortakları ile buluştu. ERA ailesinin bir araya geldiği toplantı 29 Nisan Pazartesi günü Pera Palace Hotel, Jumeirah’ta gerçekleşti. Türkiye pazarında kısa süre önce faaliyet göstermeye başlayan ERA Türkiye’nin ofis sayısı İstanbul, Ankara ve Antalya’da toplam 14’e ulaştı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, ilk iş ortakları olan bayilerini kurucu üyeleri olarak nitelendirdi ve kendilerine olan inancının tam olduğunu vurguladı. Ekşioğlu: “ERA ailesi olarak sorumluluklarımızdan biri seçmiş olduğumuz mesleğin itibarını olması gereken yere taşımaktır.

Halihazırda bu sektörün itibarıyla ilgili sorunların, güvenle ilgili çekincelerin var olduğu hepimizin malumu. ERA’nın kuruluş amacı sektördeki bu algıları değiştirmek ve güven aşılamaktır. Tüm bunları yaparken de tüm iş ortaklarına kazandırmaktır” dedi.

Can Ekşioğlu, bayilerinin seçeceği gayrimenkul danışmanlarının ERA’nın yüzü olacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “ERA danışmanların sürekli değiştiği bir sistem istemiyor. Bu sistem ve anlayış bugün sektördeki problemlerin de bir bakıma kaynağı. ERA sisteminde danışmanların eğitim ücretlerinin bir kısmını ajans sahiplerinin sahiplendiği, onlara bordrolu olarak ve performansa dayalı bir prim sistemi veriliyor. Onlara bir ailenin fertleri olma imkanı sunuluyor.”

“Türkiye Büyük Bir Değişim Sürecinden Geçiyor”

Türkiye’nin bügün büyük bir değişim sürecinden geçtiğini söyleyen Ekşioğlu: “Mütekabiliyet yasasından kentsel dönüşüm atılımına, konut projeleri arzından Türkiye'nin gelişen ekonomisine baktığımızda, bu potansiyel her yerde kendini gösteriyor. Gelişen ekonomi, hem satıcı, hem de alıcı tarafında müşteri profilini de değiştiriyor.

Müşteriler, satışta ve alışta, daha hızlı bir süreç, daha fazla değer elde etmek, sorunsuz bir devir deneyimi yaşamak istiyorlar. Bu doğrultuda, sektörle ilgili olarak var olan, az önce söylediğim güven ve itibar sorununu aştıkça, pazarda yüksek kaliteli hizmet sunan markalı gayrimenkul danışmanlığı firmalarının payı artacak. ERA Türkiye olarak biz de, bunun öncesi olmayı hedefliyoruz.”

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account