Soyak, (BÜYAP) tarafından gerçekleştirilen 7. ‘Design&Construction-Üniversitelerarası Öğrenci çelik Köprü Yarışması’na altıncı kez sponsor olarak genç mühendis adaylarını destekledi.

Editör
30.04.2013

 

Soyak, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından gerçekleştirilen 7. ‘Design&Construction-Üniversitelerarası Öğrenci çelik Köprü Yarışması’na altıncı kez sponsor olarak genç mühendis adaylarını destekledi.

Elli yılı aşkın bir süredir sektöründe öncü projelere imza atan Soyak, gayrimenkul sektörünün geleceğine yön veren genç mühendis adaylarını ve gayrimenkul sektörüne katkı sağlayan etkinlikleri desteklemeye devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından bu yıl 7. Kez düzenlenen Design&Construct-Üniversitelerarası Öğrenci Çelik Köprü Yarışması’na altıncı kez destek oldu. 

18-20 Nisan tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye ve Avrupa’dan birçok üniversiteden takımlar katıldı. Avrupa’da başka bir eşi olmayan yarışmanın amacı üniversitelerin mühendislik ve mimarlık bölümlerinde okuyan öğrencileri dostça bir ortamda bir araya getirmek, teorik olarak projelendirdikleri köprülerini sergileme ve zamana karşı diğer öğrenciler ile yarışma fırsatı sunmak.

Her yıl yüzden fazla üniversite öğrencisi  derslerde gördükleri teorik bilgileri büyük bir emekle pratiğe dökerek üniversitenin  eğlenceli atmosferinde mühendisliğin minyatür bir uygulamasına ‘Design and Construct’ sayesinde imza atıyorlar. 

 

Dergisi  

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account