Bosch’tan yeni robotik çim biçme makinesi Bahçede “biri” mi var?

Editör
29.04.2013

 

Havaların ısınmasıyla birlikte bahçe mevsimi de başladı. Yemyeşil, bakımlı çimler ise her bahçenin vazgeçilmezi. İşte Bosch’un yeni robotik çim biçme makinesi Indego, hayalinizdeki bahçeleri yaratmanızda en büyük yardımcınız olacak. Kolayca kurulan ve programlanan robotik çim biçme makinesi ile bahçe bakımı artık çok daha rahat ve keyifli…

Hepsi aynı boyda, düzgün, yemyeşil çimlerle bezeli bir bahçede keyif yapmayı kim istemez? ‘Yaşam için Teknoloji’nin mimarı Bosch’un yeni çim biçme makinesi Robotik Indego ile güzel ve bakımlı çimenlerle bezeli bir bahçeye sahip olmak artık çok daha kolay. Çünkü size sadece programlamak düşüyor, geri kalan tüm işi tek başına Indego hallediyor.

1000 metrekareye kadar alanlarda hiçbir çaba sarfetmeden yalnızca tek bir kurulum ve programlama sonrasında düzenli olarak çalışan Indego, rastgele kesim yapan diğer çözümlerin aksine ‘paralel kesme’ özelliğine sahip. Paralel kesim ise birçok sensör bulunduran özel bir navigasyon sistemi sayesinde gerçekleştiriliyor. Sensörler yardımıyla bahçeyi ölçen Indego, hangi alanda kesim yapacağını hesaplıyor ve bir sonraki rotasını da buna göre belirliyor.

Kısa süre, yüksek verim

Indego kesme işlemini tamamlandığında hiçbir alan atlanmadan tüm çimleriniz düzgünce biçilmiş oluyor. Bu akıllı, robotik çim biçme makinesi, üstün veriminin dışında zamandan da tasarruf etmenizi sağlıyor. Çünkü Indego, rastgele kesme işlemini gerçekleştiren bir makinenin harcadığı zamanın sadece üçte birinde işini tamamlıyor.

Havaların ısınıp, bahçede oturma mevsiminin açıldığı bu dönemde çimlerinizi bakımını robotik Indego yapıyor, size ise sadece bahçede keyif yapmak kalıyor…

 

KAYNAK: İnşaat&Yaırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account