Ernst & Young’ın küresel ekonomikbüyümenin öne çıkan merkezlerinde düzenlediği ‘Strategic Growth Forum’un buyılki durağı İstanbul olacak.

Editör
29.04.2013

 

Küresel büyümenin stratejik üssü olarak sekizmerkezi seçen Ernst & Young, 2013 yılı içindeki konferanslar dizisini GüneyAfrika’nın ardından İstanbul’da sürdürecek.

Açılış konuşmasını BaşbakanYardımcısı Ali Babacan’ın yapacağı ‘Stratejik Büyüme Forumu Türkiye 8-9 Mayıs 2013tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya’da hızlı vesürdürülebilir büyümenin merkezi olan, yatırımların cazibe merkezi haline gelenve bölgesel finansal üs olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul, yeni biretkinliğe daha ev sahipliği yapıyor.

Ernst & Young’ın Türkiye’nin ve dünyanınönde gelen CEO’larını, girişimci, yatırımcı, danışman ve devlet liderlerini biraraya getireceği ‘Stratejik Büyüme Forumu Türkiye 2013’te, Türkiye’nin önündekifırsatlar, sektörlere özel stratejiler, yatırım hedefleri ve İstanbul’unbölgesel finans merkezi vizyonu başlıca konular olarak öne çıkacak. 

Ernst& Young Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, Türkiye’ninStratejik Büyüme Forumu’nun düzenlendiği ülkelerden biri olmasının öneminedikkat çekerek, “Türkiye, çevresindeki bütün ülkeler ekonomik ve siyasi krizyaşarken, istikrarını koruyarak bölgesel büyüme üssü haline geldi.

2008yılından bu yana etkisini gösteren ekonomik krizin etkisini en az hissedenülkelerden biri olan Türkiye, aynı zamanda bölgede barışı sağlamaya yönelikattığı adımlarla geleceğe yönelik fırsatlar için en fazla potansiyel taşıyanülkelerden biri olduğunu gösterdi” diye konuştu.

8-9 Mayıs 2013 tarihleri arasında The Ritz-Carltonİstanbul’da gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılış gününde Ernst &Young’ın “Türkiye’de Yatırım Ortamının Çekiciliği” konulu araştırmasınınsonuçları da açıklanıyor olacak. “İstanbul Küresel Bir Finans Merkezi Olabilirmi?” ve “Türkiye’de İş Yapmanın Kültürel Yönleri – Türkiye’deki İş OrtamınıAnlamak” başlıklı paneller çerçevesinde Türkiye’nin ekonomi performansıdeğerlendirilecek.

Etkinliğin ikinci gününde ise kadın girişimcilerle ilgilimini panelin ardından, “Girişim Sermayesi: Gelecek İçin Kaynak Yaratmak –Girişim Sermayesinin Dönüşümsel Gücü” başlıklı panel düzenlenecek. Günün diğer iki panelinde ise “Avrasya’nınTürkiye’ye Bakış Açısı” ve “Sonraki Adım? Türkiye’nin Sürdürülebilir BüyümeyiKoruma Stratejisi” konuları tartışılacak. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account