Dünyagöz Hastaneler Grubu, dünyada 87 ülkede düzenlenen ve her iki yılda bir Türkiye’de de gerçekleştirilen Superbrands Türkiye 2012’de sağlık sektörünün tek süper markası seçildi.

Editör
29.04.2013

 

 Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun ödülünü İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gülferi Meral Yıldırım aldı. Superbrands Türkiye 2012 listesine giren markalara ödülleri 17 Nisan 2013 günü Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen törenle verildi. Süpermarka seçiminde şirketin büyüklüğünün yanı sıra teknolojisi, yatırımları, iş gücü kalitesi, yaratıcılığı, markalaşmaya yaptığı yatırım ve marka devamlılığı, sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uygun ve vergi sıralamasındaki yeri etkili oldu.  

Sağlık sektörünün süper markası

Bu yıl ki Superbrands Türkiye 2012 töreninde ilk branş hastanesi ve dünyanın en büyük göz hastaneler grubu olan Dünyagöz Hastaneler Grubu, sağlık sektörünün tek süper markası seçildi. Ödülü Dünyagöz Hastaneler Grubu adına İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gülferi Meral Yıldırım aldı. 

Nasıl belirleniyor

Merkezi Londra’da bulunan ve dünyada 1993 yılından buyana en iyi markaları belirleyen Superbrands, Türkiye’de de 2005 yılından beri en iyi markaları belirliyor.

Dünyanın 87 ülkesinde olan Superbrands, 2 yılda bir de Türkiye’de binlerce marka arasından kriterlerine uygun markalara ödül veriyor. Superbrands, uygun markaları belirlemek için iş ve iletişim dünyasından marka iletişimi konusunda uzman bir kurul oluşturuyor. Bu kurul ise Türkiye’nin markası olabilecek markaları seçiyor.

Seçici kurul tarafından puanlanan bu markalar daha sonra Nielsen’e iletiliyor. Nielsen yaklaşık 2 ay süren detaylı bir tüketici araştırmasının ardından çıkardığı sonuçla, seçiçi kurul puanlamasıyla ortaya çıkan sonuç yeniden değerlendiriliyor. Bu değerlendirmenin ardından yılın Superbrands’i belirleniyor. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account