ThyssenKrupp Asansör Yapı Fuarı'ndaydı

Editör
29.04.2013

 

Türk yapı dünyasının bu en önemli etkinliğine ilk defa katılacak olan ThyssenKrupp Asansör, özellikle yapı sektörü ve binalarını yeni bir ulaşım, inovasyon ve rahatlık anlayışı ile tasarlamak isteyenlerin dikkatini çekecek bir dizi ürün ile misafirlerini karşılamaya hazırlanıyor. 

ThyssenKrupp Asansör’ün yenilikçi ürünleri arasında fuarda sergilenen ikisi, inşaat sektörüne getirdiği yenilikler ve avantajlarla  özellikle dikkat çekiyor. 

Sadece ThyssenKrupp Elevator tarafından üretilen TWIN,  aynı şaft içinde iki asansör kabininin hareket etmesine izin veren son teknoloji bir sistem.

Bu ürün sayesinde bina alandan, zamandan ve enerjiden tasarruf ediyor. Etkili ve güvenli ve daha iyi performanslı bir trafik akışı için akıllı bir kontrol sistemi olan Trafik Yönetim Sistemi (DSC) tarafından yönetilen TWIN asansörü, her bir metrekare inşaat alanın yatırım maliyetinin önem taşıdığı yüksek binalarda özellikle yarattığı verimlilik nedeniyle tercih ediliyor.  Ziyaretçiler stantta bir DSC terminalini de görebilecekler.

Fuar ziyaretçilerinin ThyssenKrupp Asansör standında yakından tanıma fırsatı bulacağı bir diğer yenilikçi ürün ise “iwalk”. Geleneksel yürüyen bant sitemlerinin aksine, mevcut zemin üzerine, herhangi bir inşaat işi gerekmeksizin monte edilebilen bu ürün kazı yapılamayacak bölgelerde özellikle önem taşıyor. Ayrıca, bu yenilikçi bant sistemi toplam genişliği diğer bantlardan fazla olmadığı halde on santimetre daha geniş paletleri ile  kalabalık alanlarda güvenlik ve rahatlık sağlıyor.

iwalk’ın modüler tasarımı büyük bir esneklik getiriyor. Bu sayede bütün düzenek yeni bir lokasyona da taşınabiliyor ve gerektiğinde gerekli parçalar sisteme en kısa zamanda eklenebiliyor ya da çıkartılabiliyor. 

ThyssenKrupp Asansör’ün Genel Müdürü Juan de la Guardia, firmanın Yapı Fuarı İstanbul 2013’e katılımı ile ilgili şu yorumda bulundu: “Özellikle de Türkiye’nin bu kadar hızlı bir kentsel dönüşüm sürecinden geçtiği şu günlerde, böylesine uluslararası organizasyona katıldığımız için gurur ve memnuniyet duyuyoruz.

Ürünlerimiz insanların daha rahat bir şekilde yatay ve dikey hareket etmelerini sağlıyor. Yapı Fuarı şirketimizin yenilikçi ürünlerini, çözümlerini ve hizmetlerini tanıtabilmesi için kusursuz bir platform. Ziyaretçilerimize şirketimizin vizyonunu aktarmak ve yenilikçi, akıllı ve etkili çözümlerimizi sunmak istiyoruz.” 

ThyssenKrupp Asansör tarafından temin edilen sistemler, Türkiye’nin birçok modern ve heyecan verici binasında yolcu taşıyor: Önemli havaalanları, alışveriş merkezleri, büyük iş merkezleri, lüks oteller bu örneklerden sadece birkaçı. Ankara Esenboğa Havaalanı, İstanbul Metrosu, Metrocity, Upcity Residence, Kervansaray Lara Hotel, Cevahir Alışveriş Merkezi gibi yapılar ThyssenKrupp Asansör’ün müşterileri arasında bulunuyor..

1999 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren şirketin Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya’da birer ve İstanbul’da üç noktada olmak üzere toplam sekiz lokasyonda 250’den fazla profesyoneli bulunuyor.

ThyssenKrupp Asansör, 1000’den fazla şirketin alanlarındaki en son teknoloji ürünleri sergileyecekleri Yapı Fuarı’nda  24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında salon 12B / stant 472’de ziyaret edilebilir. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account