Scania'nın yeni 13 litrelik motorlarıyla ağır işler hafifliyor

Editör
29.04.2013

 

Scania’nın yeni 13 litrelik motorlarında, düşük devirde sunduğu maksimum tork ile performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlanıyor.  Scania, karayolu taşımacılığının yanında inşaat sektörü gibi zor ve ağır işlerin yapıldığı sektörler için de en ideal çözümleri sunuyor…

Scania, taşımacılık sektöründe olduğu kadar, inşaat ve hafriyat sahalarında koşulların zor olduğu her alanda, müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Scania, geniş ürün gamı ile zorlu çalışma alanlarında taşınan yüklerin ağırlığı ve hacimleri karşısında üstün performans elde edebilmek için 100 yılı aşan tecrübesi ile bu alanlarda faaliyet gösteren müşterilerinin ihtiyacını karşılıyor.

Scania, yeni 13 litre motor platformuyla, düşük devirlerde sunduğu maksimum tork ile sınıfında öne çıkıyor. Scania Birim Enjektörlü (PDE) yakıt sistemi ve Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) teknolojisi ile donatılmış olan yeni 13 litre motor platformu kullanıcıya daha düşük devirlerde yakıt tasarrufu ve optimum motor ömrü de veriyor.

Sahip olduğu teknoloji sayesinde 1000 devir/dakikadan itibaren sunulan azami tork üstün çekiş ve kesintisiz sürüş konforu sağlıyor.  Scania Opticruise Otomatize Şanzıman ve Sürücü Destek Sistemi (SDS) destek üniteleri, birlikte kullanımları halinde Scania’nın optimum yakıt tasarrufu konusundaki verimliliğini bir üst seviyeye taşıyor. 

Scania; Yeni 13 litre motor platformu sayesinde 360, 400, 440 ve 480 Hp aralıklarında farklı güç seçeneklerine sahip motorlarla kullanıcılar için en ideal seçenekleri sunuyor. Yeni 400 beygir gücündeki 13 litre motor, ekonomiye yönelik kullanımında, aracın toplam çalışma süresinin yüzde 85’den fazlasında seyrettiği 1.000 - 1.300 dev/dak aralığında yüksek güce ulaşma özelliğini barındırıyor. 

Zorlu çalışma alanlarında müşterilerine hizmet veren Scania, tecrübesini sağlamlığıyla birleştirirken off-road serisi ile bir adım daha öne çıkıyor. Müşteri talebine göre; damper, beton mikseri, değişken üstyapı, kancalı yükleyiciler ve hidroliftler gibi farklı üstyapı seçenekleri ile beklentileri karşılayan Scania ağır yükler taşırken bile sağlamlığı ve üstün çekiş gücü ile yola tutunmayı başarıyor.

Scania'nın yeni 13 lt motor platformu, bakım maliyetlerini de büyük ölçüde düşürüyor. Yeni motorda kullanılan geliştirilmiş teknoloji sayesinde, kullanıcılarının giderleri düşüyor ve kazançları artıyor. 

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account