Vaillant Aile Toplantısını Chaing Mai Rai'de Yaptı

Editör
29.04.2013

 

Vaillant Türkiye’nin Geleneksel Yıllık Aile Toplantısı bu yıl 14 – 23 Mart tarihleri arasında Kuzey Tayland’ın Chaing Mai şehrinde yapıldı. Seyahate katılan Vaillant’ın Türkiye genelindeki 210 yetkili satıcısı, 10 gün boyunca yakından tanıma imkanı buldukları Hindiçin yarımadasının en ilginç coğrafyasından unutulmaz anılarla döndüler. Seyahatin yapıldığı bölge Altın Üçgen (Golden Triangle) olarak da bilinen Dünya’nın önemli doğal alanlarından ve sınır bölgelerinden birisi olan Tahiland-Mynmar-Laos sınır bölgesiydi.

Seyahat kapsamında, Vaillant Türkiye Yıllık Aile Toplantısı da gerçekleştirildi. Toplantı Türkiye’de 20. yılını geride bırakan Vaillant’ın başarılı performansını özetleyen özel bir film gösterimiyle başladı.

Vaillant Group CEO’su Dr. Carsten Voightlaender online bağlantıyla tüm Vaillant Ailesi’ne hoş geldiniz derken, Vaillant Group’un 2012 yılı başarılarını ve geleceğe ait hedeflerini açıkladı. Vaillant Group Türkiye yeni CEO’su Dr. Axel Bush, davetlilere kendisini tanıtan konuşmasının ardından yenilenen organizasyon şeması hakkında bilgi verdi, Group’un küresel ölçekte stratejilerini ve Türkiye organizasyonunun önemine değindi. 

Vaillant Group Türkiye Finans Direktörü Alper Avdel, makro düzeyde dünya ekonomisi, Türkiye’nin ekonomik yapısı ve Avrupa ülkeleri arasındaki konumu gibi konularda değerlendirmelerde bulunduktan sonra Vaillant Türkiye’de hayata geçirilecek finansal yenilikleri paylaştı.

Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, konuşmasının ilk bölümünde Satış Pazarlama, Teknik Eğitim, Tüketici Club ve Tüketici Şikayet departmanlarının 2012 yılı boyunca hayata geçirdikleri faaliyetleri paylaştı, yıllardır başarılı grafiğini sürdüren Vaillant Türkiye’nin tüm iş ortaklarına teşekkürlerini sundu.

Vaillant Ailesi’nin Başarı Kriterleri hakkında açıklamalar yapan Taşkın bu başarılı ailenin gelecek yıllarda nasıl daha iyi organize olması gerektiğine dair bilgiler verdi.

Konuşmasının son bölümünde, Vaillant Türkiye’nin 2020 yılına ait stratejilerini ve projelerini iş ortaklarıyla paylaşarak, birlikte 2020 yılına kadar beraberce projeleri gerçekleştireceklerine dair iş ortaklarından büyük destek ve söz alarak konuşmasını tamamladı.

Ayrıca, 2012 yılı boyunca yaptıkları çalışmalarda başarı gösteren yetkili satıcılar, Kalite – Tüketici Memnuniyeti – Performans kategorilerinde ödüllendirildi. Konuşmasının son bölümünde Taşkın, Vaillant Türkiye’nin 2013 hedefleri ve pazara sunulacak yeni ürünler hakkında bilgi verdi. 

Vaillant Group Türkiye Servis Direktörü Aykut Babila da Vaillant Türkiye’nin servis gücü, araç parkı, yapılan personel eğitimleri ve çağrı merkezinin 2012 yılı aktivite ve performansları konusunda bir sunum yaptı.  

Katılımcılar, toplantıda akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı Üstün Dökmen’in güven, takım çalışması ve değişim ile ilgili eğlenceli ve eğitici öykülerini ve gerçek hayattan ilginç örneklerini dinleme imkanı buldular.  Vaillant Yetkili Satıcıları, yapılan toplantılar dışında eski adıyla Siyam olan, günümüzdeki adıyla Tayland’ın en önemli turistik merkezlerini de görme şansı buldular. Ülkenin önemli ticari ve dini merkezlerinden birisi olan Chaing Mai’de konaklayan davetliler, kanal turu, tapınak ziyaretleri, fil safarisi ile şehrin en güzel ve otantik yerlerini keşfettiler. Ayrıca Altın Üçgen diye anılan bölgeye giderek oranın önemli şehri Chaing Rai’de de konaklayan konuklar 4,5 saatlik doğal güzellikler içerisinde nehirde motorlu teknelerle doğanın tadını çıkardılar.

Uzun boyunlu (Long Neck ) olarak bilinen ve doğal ortamda ormanda yaşayan kabilelerin ve dağ köylülerinin elektrikten uzak doğal yaşamlarını gördüler, onlarla zaman geçirdiler. Ayrıca Mai Sai kasabasına giderek Mynmar sınırına ulaştılar ve sınırda Altın Üçgen’in oluştuğu üç ülkenin kesiştiği bölgeyi (Mynmar-Laos-Thailand) ziyaret edip, tekneyle 3 ülkenin en yakın sınır kasabalarını ziyaret ettiler.

Teknelerle, fillerle ve kağnılarla yapılan doğal safarilerle ve kabilelerle pek çok ilginç etkinliğe katılarak unutulmaz ve keyifli zaman geçirdiler. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account