Montan Teknik Üniversitesi Öğrencileri Filli Boya Fabrikası'nda

Editör
26.04.2013

 

Filli Boya fabrikasına, Avusturya Bilim Bakanlığı tarafından desteklenen Montan Teknik Üniversitesi (Montanuniversität Leoben ) tarafından gezi düzenlendi.

Avusturya Montanuniversität Leoben (Montan Teknik Üniversitesi) endüstri lojistigi bölümü ögrencileri 8 Nisan tarihinde Filli Boya’nın Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasını ziyaret etti.

Her yıl bir ülkeye teknik gezi yapan üniversitenin bu seneki durağı Türkiye oldu. İleri teknoloji kullanan çeşitli firmaları ziyaret ederek mesleki ve teknik anlamda bilgi alan grup,  fabrika içi üretim lojistiği konularında da bilgilendirildi. Yüksek lisans düzeyinde öğrenci grubu ve iki profesörden oluşan katılımcılar, Filli Boya fabrika müdürü tarafından gezdirilerek gözlem yapmaları sağlandı.

Öğrencilerin Kariyer Planlamalarına Destek

Geziye katılanlar arasında bulunan Montan Teknik Üniversitesi Endüstri Lojistiği akademisyeni Dr Yaşanur Kayıkçı: ‘’ Kimya sanayinde faaliyet gösteren Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Filli Boya'ya yaptığımız  ziyaretin öğrencilerimiz için farklı bir tecrübe olduğunu düşünüyoruz.

Öğrencilerimiz saha gezisinde bu endüstri dalını daha iyi gözlemleme şansına sahip oldular. Bu gezi ayrıca ileride öğrencilerin kariyer planlamalarına da yardımca olacaktır.

Gezi ile başlayan işbirliği ile üniversitemiz, Filli Boya ile akademik konularda da iş birliği içerisinde olmayı arzu ediyoruz. Yurt dışında yaşayan bir Türk olarak ileri teknolojisi ve misafirperverliğiyle üniversiteme karşı gurur duymamı sağlayan Filli Boya’ya teşekkür ederim. ’’ diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account