Hazar Su Teknolojileri Fuarı'nda Yerini Aldı

Editör
25.04.2013

 

Bakü, su temini endüstrisinin aktörlerini bir araya getiren önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Azerbaycan Devlet Su İdaresi Azersu, “Su medeniyettir, susuz hayat olmaz,” sloganından hareket ederek, Su Teknolojileri Fuar ve Forumu’nu (CATEF 2013) hayata geçirdi.

11 -13 Nisan 2013 tarihinde, Bakü Fuar Merkezi’nde düzenlenen bu anlamlı fuara 23 ülkeden 70’in üzerinde şirket katıldı. Güney Kafkasya Bölgesi’nin su teknolojileri temasıyla düzenlenen ilk fuarı CATEF’de, su temin sistemleri, atık ve yağmur sularının arıtılmasında kullanılan son teknolojiler,  pompalar ve kontrol ekipmanları gibi ürün kategorileri sergilendi. 

Pompa ve atık su çözümlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Grundfos, fuarda, donanımlı standı ve uzman ekibiyle temsil edildi. Grundfos standı; yüksek verim ve maksimum güvenilirlik sunan SP dalgıç pompaları, CU 351 kontrolörü sayesinde en zor basınçlandırma işlemlerini dahi kolay ve doğru bir şekilde gerçekleştiren Hydro MPC Hidrofor, talebe göre hassas dozlama yaparak kimyasal madde israfını engelleyen Smart Dosing, DMH, DMX dozaj çözümleri ve büyük katıların serbest geçişine izin vererek sorunsuz bir çalışma sunan SE atık su pompaları ile ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.  

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in fuara katılarak standları gezmesi, Azerbaycan’ın, su ve kanalizasyon sistemlerini yenileme ve en gelişmiş teknolojileri takip etme konusundaki kararlılığını ortaya koyar nitelikteydi.

Fuarla ilgili olarak konuşan Grundfos Türkiye Genel Müdürü Can Seyhan “Grundfos, su temin politikasını daha temiz ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmaya çalışan Azerbaycan’a, güvenilir ve sorunsuz çalışma sunan yüksek enerji tasarruflu çözümleriyle destek vermektedir.

Fuar sırasında yaptığımız görüşmeler de gösterdi ki Azersu ile başlayan iş ortaklığımız yeni projelerle devam edecek. Bu anlamda Grundfos Türkiye olarak Azerbaycan’a destek vermekten mutluluk duyuyor, diğer bölgelerimizde de bu çalışmalarımızı yaygınlaştıracağımızı belirtmek istiyorum” dedi. 

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account