25 milyon TL yatırımlı yüksek gerilim hatlarının yer altına alınması projesi, 10 gün içinde tamamlanacak.

Editör
22.04.2013

 

EgeYapı Group’un İstanbul Bağcılar’da “Sürdürülebilir Yaşam” sunan Avrupa’nın en büyük karma kullanım projesi Batışehir Projesi’nde, geçtiğimiz yıl protokolü imzalanan 25 milyon TL yatırımlı yüksek gerilim hatlarının yer altına alınması projesi, 10 gün içinde tamamlanacak.

EgeYapı Group tarafından İstanbul Bağcılar’da TEM Otoyolu’na cepheli olarak inşa edilen 3 bin 3015 konutlu Batışehir Projesi’nde, 2012 yılında temeli atılan 25 milyon TL’lik çevre yatırımı hayata geçiyor. 

Geçtiğimiz yıl Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı arasında imzalanan protokol kapsamında her iki ilçede toplam 500 bin kişiye enerji sağlayan 154 kVa’lık yüksek gerilim hattının 6 bin 100 metrelik kısmının yer altına alınması kararlaştırılmıştı. Bir yıldır süren çalışmaların tamamlanmasıyla, 6 bin 100 metrelik yüksek gerilim hattı 10 gün içinde tamamen yer altına alınmış olacak. 

Yaklaşık 700 milyon TL’lik yatırımla 780 bin 812 metrekarelik bir alanda hayat bulacak Batışehir Projesi’nde 14 farklı tipte toplam 3 bin 266 adet konutun yanı sıra otel – rezidans ve ofislerin yer alacağı Batışehir Premium, Doğa Koleji’nin yer alacağı bir eğitim kompleksi ve çok sayıda önemli markanın da bulunacağı bir açık hava çarşısı bulunacak. Batışehir tamamlandığında 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak. 

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account