Rockwell Automation'dan Üstün Yenilik

Editör
18.04.2013

 

Rockwell Automation’dan yeni Allen Bradley CompactLogix 5370 L2 programlanabilir otomasyon kontrolörleri (PAC) kompakt ve uygun fiyatlı bir pakette daha yüksek performanslı bir kontrolöre duyulan ihtiyacı karşılamak üzere tasarlandı.

Panoda kapladığı alanda yüzde 40 düşüş ve CompactLogix 5370 L3 ile aynı yetenekleri sağlayan L2 kontrolörler kullanıcıların yüksek performanslı, daha düşük maliyetli, etkin makineler kurmasına yardımcı oluyor.

Rockwell Automation’ın orta seviye (midrange) PAC ürünlerinin merkezinde bulunan L2 serisi, daha düşük sayılı I/O (giriş-çıkış) uygulamaları için geliştirilmiş olup montaj makineleri, kaldırma sistemleri, işlemler, dizin tabloları, ambalaj ekipmanları ve pompa istasyonu ya da vana kontrolü gibi, ölçümün de gerekli olabileceği kontrol sistemleri için ideal.

Bu sistemlerin daha üst düzey sistemlerle de iletişim kurması ihtiyacında L2, bu anlamda etkileyici ağ işlevleri sunuyor. İki Ethernet portu ve entegre bir Ethernet switch’i bulunan kontrolörler, bileşenlerin bir kontrol sistemine entegrasyonunu basitleştirirken, sistem maliyetini düşüren Device Level Ring (DLR) topolojilerini destekliyor.

İkili ethernet portu şunları da sağlıyor: bir ağ bağlantısının kaybına dayanıklılık; üretimi durdurmaksızın aynı anda çalışan aygıtları değiştirme ve kontrol sistemindeki Ethernet switch sayısını azaltma.

CompactLogix 5370 L2 kontrolörler, Entegre Mimari sisteminin parçası olarak tüm Logix kontrolörler ile aynı programlama yazılımı, ağ protokolü ve bilgi yeteneklerini kullanmakta ve tüm kontrol disiplinleri için ortak bir geliştirme ortamı sağlamaktadır.

Üç modeli (L24ER-QB1B, L24ER-QBFC1B ve L27ERM-QBFC1B) bulunan L2 serisi, mevcut 1769 I/O’yu kullanabiliyor ve daha yüksek çözünürlüklü analog modüller, termokupl ve RTD girişlerini destekliyor. Ayrıca robot kontrol için yazılım ihtiyacını ortadan kaldıran Kinematics’i de destekliyor.

Tüm çeşitleri 16 dijital giriş ve 16 dijital çıkışı destekliyor ve L24ER-QBFC1B ve L27ERM-QBFC1B ilave bir dört üniversal analog giriş, iki analog çıkış ve 4 kanallı hızlı sayıcı (HSC) sunuyor. 

Diğer etkileyici özellikler ve faydalar şunları içeriyor: lityum batarya ihtiyacını ortadan kaldıran entegre enerji deposu; veri bütünlüğünü geliştirecek bir 1GB/2GB SD kart; 1MB’a kadar bellek opsiyonları ve Modbus TCP opsiyonu ile yazıcılar, barkod okuyucular ve sunucular gibi cihazlar için destek sağlayan open socket yeteneği.

Yeni CompactLogix 5370 PAC serisi, kullanıcılara ihtiyaç duydukları performansı sistemlerinin ihtiyacıyla eşleştirebilme becerisi sağlıyor. Tamamen ölçeklendirilebilir yapısı sayesinde, kullanıcılar daha basit uygulamalar için programlarını L1 serisine düşürebilir ya da daha karmaşık uygulamalar için L3 serisi veya üstü Allen-Bradley ControlLogix ailesine yükseltebilirler. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account