X10 Akıllı Kilit Sistemi

Editör
17.04.2013

 

KALE KİLİT DIŞ TİCARET A.Ş.’NİN X SERİSİ YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİNDEN YENİ X10 AKILLI KİLİT SİSTEMİ, TASARIMINDAKİ ERGONOMİK DİZAYNI VE GELİŞTİRİLMİŞ TEKNİK YAPISIYLA KALE GÜVENCESİ VE KONFORUNU BİR ARADA SUNUYOR. 

MEKANIK kilitleri çok pratik ve üst düzey güvenlik önlemleri ile uzaktan kumandalı bir hale getirmek ve mekâna değer katmak Yeni X10 Akıllı Kilit Sistemi ile artık çok daha kolay.

X10 Akıllı Kilit Sistemi yüksek konforu ve modern yapısıyla güvenlik ihtiyaçlarınıza ekstra çözüm sunuyor. Türk mühendisler tarafından yüzde 100 yerli olarak 2007 yılında üretilen Yeni X10 Akıllı Kilit Sistemi, Kale güvencesi ve kalitesiyle hayatınıza değer katmaya devam ediyor.

İşyeri, ev veya yazlığınızın kapısını anahtar kullanmadan tek bir kumandayla açma imkânı sunarak çok sayıda anahtar taşıma geleneğini ortadan kaldıran Yeni X10, modernleşen görüntüsüyle ve teknolojik yapısındaki yeniliklerle kullanıcının tercihi olmaya devam ediyor. Yenilenen dış yüzeyi ve çağa uygun modern tasarımı ile uygulayıcıya sunduğu montaj kolaylığının yanı sıra herhangi bir tadilat gerektirmeden, kapınıza modern ve kompakt bir tasarım kazandırmasıyla kapı üstündeki diğer aksesuarlarla birlikte entegre olabiliyor.

Kapı kalınlıklarına bağlı olarak ayarlanabilen silindir boyu ve tüm silindirli kilitlerle uyumlu olan, mekanik açılımlar için standart anahtarları ile Kale’nin yetkili servisleri tarafından sorunsuz ve pratik bir şekilde montajı yapılabilen Yeni X10 Akıllı Kilit Sistemi, her durumda mekanik olarak çalışmaya devam ediyor.

100 adet kullanıcı kumandasına tanıtılabilen Yeni X10 Akıllı Kilit Sistemi, dört adet alkalin AA ölçülerindeki pille yaklaşık 5 bin açma-kapama işlemi gerçekleştiriyor. Pilleri bitse dahi manuel olarak açma-kapama yapılabiliyor.

YENİ X10 AKILLI KİLİT SİSTEMİ DONANIMLARI:

UZAKTAN KUMANDA: Tüm X serisi ürünlere tanıtılabilen ve tek bir kumanda ile tüm geçiş noktalarında kontrol edilebilen, yapısındaki değişken kod teknolojisiyle (Rolling Code) her seferinde yeni bir şifre yaratarak kopyalanma riskini ortadan kaldırıyor.

OPTİK BUTON: İş veya yaşam alanınızda kapınızı içeriden açmak veya kilitlemek için kumandaya gerek kalmaksızın parmağınızla bir dokunuşunuz yeterli oluyor.

EMNİYET MANDALI-BLOKAJ-MEKANİK AÇMA-KİLİTLEME: Tam tur kilitlendiğinde tüm aparatlar (kumanda dâhil) devre dışı kalır, tanımlı kullanıcıların tamamı siz emniyet mandalını açıncaya kadar bloke edilmiş olur. Piller bitse dahi manuel olarak açma ve kilitleme yapabilirsiniz.

PARMAK İZİ OKUYUCU ÜNİTE: Hiçbir yerde unutmayacağınız ve çalınamayacak tek anahtarınız olan parmak iziniz ile kumanda kullanmaksızın tek dokunuşla açma ve kilitleme yapabilirsiniz.

KABLOSUZ AÇMA BUTONU: Yeni X10 Akıllı Kilit Sistemi’nin kullanıldığı ev, ofis gibi iş ve yaşam alanlarınızda sistemi sadece açmaya yarayan butondur. Masa altına veya yan yüzeylere kendiliğinden yapışma özelliği vardır.

KABLOSUZ OTOMATİK KİLİTLEME APARATI: Yüksek güvenlik gerektiren riskli mekânlarda kapının her kapanmasından 5 saniye sonra Yeni X10 Akıllı Kilit Sisteminin otomatik olarak kilitlenmesini sağlıyor.

ŞARJ CİHAZI: Yeni X10 Akıllı Kilit Sistemi’ne özel piller dilerseniz şebeke elektriği ile şarj edilebiliyor.

KABLOSUZ GERİ BİLDİRİM APARATI: Yeni X10 Akıllı Kilit Sistemi bu donanım ile akıllı ev teknolojilerine bağlantı kurulmasını sağlıyor. Bu sayede kilidinizin açık veya kilitli olduğu bilgisine uzaktan ulaşabilir, kontrol edebilirsiniz.

KABLOSUZ AÇMA VE KİLİTLEME APARATI: İş ve yaşam alanlarınızda telefon, santral merkezi, bilgisayar ve alarm sistemi gibi sistemlere kablosuz açma butonu ve kilitleme aparatı ile masa altı vb. sabitlediğiniz bir noktadan açma işlemini gerçekleştiriyor.

TELEFON İLE AÇMA-KİLİTLEME ÜNİTESİ: Uzaktan telefon ile kapıyı açıp kapatabildiğiniz gibi kapının kilitli olduğunu da kontrol edebilirsiniz. Kablosuz açma-kilitleme aparatı ile kullanılabileceği gibi sabit veya GSM hattı ile de kullanılabilen şifreli sistemin kullanımı rahat ve kolaydır.

ELEKTRONİK ALARM SİSTEMİ ENTEGRASYON MODULÜ: Bu modül sayesinde kullandığınız alarm veya otomasyon sistemi ne olursa X10 Akıllı Kilit Sistemi ile entegre kullanılabiliyor. X10 Akıllı Kilit sistemi vasıtasıyla ilgili alarm sistemi tetiklenerek gerekli uyarılar ve yönlendirmeler yapılabiliyor.

X10 ALARM SİSTEMİ: Evinizde, işyerinizde kablosuz ve taşınabilir özelliği ile kapı, pencere ve benzeri riskli alanlarda dedektör, manyetik kontak uygulamalarıyla hırsızların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account