Beşinci Kez Dünyanın En Etik Şirketlerinden Biri Seçildi

Editör
16.04.2013

 

Ethisphere Institute, Rockwell Automation’ı beşinci kez “Dünyanın En Etik Şirketlerinden” biri seçti. İş etiği açısından endüstrideki diğer kuruluşlardan daha iyi bir performans gösterdiğini vurgulayan ödül, Rockwell Automation’ın etik değerlere ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Ethisphere Institute, iş etiği, yönetim, yolsuzlukla mücadele ve sürdürülebilirlik alanlarında en iyi uygulamaları oluşturmayı, geliştirmeyi ve paylaşmayı amaçlayan önemli uluslararası kuruluşlar arasında yer alıyor. Her yıl dünyanın en etik şirketlerini seçerek endüstrideki gelişmeler, farklılıklar ve en iyi performanslar araştırılıyor. 

“Uluslararası 2013 şirketleri etik iş uygulamalarını gerçekten benimseyen ve endüstride liderlik sergileyerek meslektaşlarını taklide yada geride kalmaya zorlayanlardır” diye belirten Ethisphere Institute İcra Direktörü sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu yıl, geçmiş yıllardakinden çok daha fazla şirketin dünyanın en etik şirketlerinden biri olmak için başvuru yapması, etik faaliyetin iş modellerinin önemli bir parçası olduğunu gösteriyor." 

Rockwell Automation Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Keith D. Nosbusch ise “Dünyanın en etik şirketlerinden biri seçilmemizi, çalışanlarımızın her gün verdiği kararlara borçluyuz.

Dürüstlük, şirketimizin temel değerlerinden biri ve bir şirket olarak kimliğimizin son derece önemli bir parçası. Etik bizim için, kaliteli ürünler sunmak ve mükemmel müşteri hizmetleri sağlamak kadar önemli.” Ethisphere Institute, Rockwell Automation’ın şu zamana kadar aldığı en önemli ödüllerden biri.

Rockwell Automation’ın yakın zamanda aldığı diğer ödüller arasında Council of Better Business Bureaus ve Finansal Hizmet Profesyonelleri Derneği (Foundation for Financial Service Professionals) tarafından verilen 2012 Amerika İş Etiği Ödülü yer alıyor. 

Rockwell Automation, 2012 kurumsal sorumluluk raporuna online ve basılı olarak erişilebildiğini duyurdu. Rapor, şirketin etik iş uygulamaları yaklaşımını ayrıntılı bir şekilde açıklamanın yanında, şirketin çevre duyarlılığı, çalışan güvenliği ve kültürü gibi hassasiyet gösterdiği bir çok konu hakkında bilgi veriyor. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account