En İnce Aşınmaya Dayanıklı Sacı

Yazar:Editor
16.04.2013

 

Finlandiya merkezli özel çelik üreticisi Ruukki, en ileri teknoloji kullanılarak üretilen yüksek düzey basınçlı ve aşındırıcı ortamlarda kullanıma uygun, sertleştirilmiş Raex sacı ile müşterilerine yenilikçi çözümler sunuyor. 30'dan fazla ülkede faaliyet gösteren Ruukki, 2 mm kalınlığa sahip  Raex aşınmaya dirençli çeliklerin tek üreticisi olarak sektörün öncü çelik üreticilerinden biri konumuna geliyor.  

1960 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkede iş ortaklarına sunduğu çözümler ile farklılaşan çelik üreticisi Ruukki, 2009 yılında giriş yaptığı Türkiye pazarında öncü konumuna geliyor. Müşteri odaklı yaklaşımı ve kaliteli hizmet anlayışı ile yenilikçi çözümler sunan Ruukki, aşınma sacı üretiminde Avrupa’nın en ileri teknolojisine sahip...

Bu yeni teknoloji ile üretilen Raex sacını Türk üreticisinin hizmetine sunan Ruukki, müşterisinin ihtiyacına yönelik çözüm üreten tedarikçi anlayışını da Türk sanayisiyle tanıştırdı. Finlandiya merkezli dev firma, aşınmaya dayanıklı çeliği Raex ile müşterilerine daha fazla yük taşıma ve daha düşük yakıt tüketiminin yanı sıra uzun süre dayanıklı çözümler sunuyor.

Raex çeliği, aşınmanın yoğun olduğu damper kasaları, treyler, kaya damperi, beton mikseri ve ekskavatör kovası gibi araçların yapımında kullanılıyor.

Kaynak yapılmaya hazır olarak müşteriye sunulan ve bu sebeple müşterinin üretimini hızlandırıp kolaylaştıran Raex çeliği, doğrudan su verme işlemi ile üretilir.

Bu işlem Raex’in rakiplerinden daha sorunsuz bir yüzey yapısına sahip olmasını sağlarken yüzeyde oksitlenme gibi problemlerle karşılaşılmasını engeller. 

Ruukki, 2 mm kalınlığa sahip  Raex aşınmaya dirençli çeliklerin tek üreticisi … 

Yüksek güç ve mükemmel aşınma direnci gerektiren çok zorlu koşullarda test edilen Raex, yüksek düzey basınçlı ve aşındırıcı ortamlarda uzun dönemli kullanıma uygun sertleştirilmiş çelik çeşidi...

 Atölyede çalışmayı daha kolay ve işlemeyi daha etkin hale getiren kesme, bükme ve kaynak yapma özellikleri sebebiyle Raex, farklı sektörlerden tüm müşterilerin tercih ettiği ürün haline geliyor. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account