FMV Işık Okulları’nın İstanbul’daki beşinci kampüsü, Avrupa Konutları Ispartakule 3’ün önünde inşa edilen 20 bin metrekarelik komplekste eğitim verecek.

Yazar:Editor
15.04.2013

 

İstanbul’un en büyük özel okul komplekslerinden biri olacak ve Ispartakule bölgesinin ilk koleji olacak Işık Okulları, Avrupa Konutları Ispartakule 3 bünyesinde inşa edilen 20 bin metrekarelik komplekste yer alacak.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nın İstanbul’daki beşinci kampüsü, şehrin en nitelikli konut alanlarından biri olan ve  bir çok yatırımın merkezi haline gelen Ispartakule’de hizmet verecek.

FMV Işık Okulları Ispartakule/Bahçeşehir Kampüsü, toplam üç konut projesi ile bölgenin gelişmesinde etkin rol alan Avrupa Konutları’nın;  Ispartakule 3 projesi önünde inşa ettiği komplekste eğitim verecek.

Ispartakule’nin ilk kolejinin imzalarının atıldığı törende konuşan Feyziye Mektepleri Vakfı Başkanı Tufan Durgunoğlu; “Nişantaşı, Ayazağa, Şile ve Erenköy’den sonra kurumumuzun bayrağını dalgalandıracağımız Ispartakule’de de inşallah eğitim uğruna uzun seneler çalışacağız, gayret sarf edeceğiz.” diye konuştu.

Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “İstanbul’un yeni yaşam alanı olarak konumlanan Ispartakule’de her geçen gün nüfus artmaya devam ediyor. Bölgede hayata geçirdiğimiz Avrupa Konutları markalı projemizin en sonuncusu olan Avrupa Konutları Ispartakule 3’te Işık Okulları ile anlaştık ve Ispartakule’nin ilk özel okul kompleksi hizmete giriyor.” dedi.

2013-2014 EÐİTİM ÖÐRETİM YILINDA HİZMETE BAŞLAYACAK

Bölgenin ilk özel okul kompleksinde, anaokul, ilkokul ve ortaokul hizmet verecek. 20 bin metrekare kapalı alana sahip kampüs binası üç kattan oluşuyor.

Binanın farklı fiziksel yapısı, bir noktadan diğer noktaya ulaşımın yatay geçişlerle sağlanmasına ve öğrencilerin tüm katlardan dışarı çıkabilmesine imkan tanıyor. Konferans salonu, atölyeler, laboratuvarlar, kütüphane, yüzme havuzu, spor salonu ve yemekhaneye ulaşım okul binası dışına çıkılmasına  gerek kalmadan okul içinden geçişlerle sağlanabiliyor.Okul 2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacak.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account