Vestel’in bulaşık makinesi modeli Odysseus, Avrupa’nın saygın tasarım ürünleri yarışması “Red Dot Design Award 2011”den ödülle döndü. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, uluslararası prestije sahip tasarım ödülleriyle Vestel’in beyaz eşyada ortaya koyduğu teknoloji ve tasarım üstünlüğünün bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Editör
01.08.2011

Vestel, Odysseus bulaşık makineleri ile Avrupa’nın prestijli tasarım ürünleri yarışması “Red Dot Design Award 2011”den ödülle döndü. AAA sınıfı enerji verimliliği ile öne çıkan Odysseus, sadelikten ödün vermeyen kullanıcı dostu tasarımıyla uluslararası jüri tarafından “Red Dot Design Award 2011” ödülüne layık bulundu.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, bugüne kadar pek çok uluslararası tasarım ödülüne layık görüldüklerini hatırlatarak “Odysseus bulaşık makinemizin ayrıntılara önem veren ve başarılı çözümler sunan ergonomik tasarımı ve şık renk seçenekleriyle, uluslararası jürinin değerlendirmesi sonucu ödül almasından gururluyuz.

Artık Vestel için bir gelenek haline gelen ödüller, tasarımda Vestel’in dünya markaları arasında eriştiği güçlü konumun tescili” diye konuştu.

Vestel’in Türkiye’de de farklı program seçenekleri ve AAA sınıfı enerji verimliliği ile tüketicilere sunduğu ödüllü bulaşık makinesi Odysseus, 2011 yılında pazarda yerini aldı.

Vestel bulaşık makineleriyle daha fazla zaman, daha kolay hayat

Vestel’in zaman tasarrufuyla öne çıkan bulaşık makinelerinde beyaz ve paslanmaz inox renklerinin kullanımı tercih edildi. Üstün tasarımının yanı sıra çevre dostu teknolojisi ve fonksiyonel kullanım özellikleriyle de dikkat çeken ürün, yıkama süresini 30 dakikaya kadar düşürebiliyor, Ecowash programıyla daha az çamaşırı daha az enerjiyle ve daha az zamanda yıkıyor.

LED’li program takip göstergesi, su taşma emniyet sistemi ve rezistans koruma gibi tüm modellerde bulunan ortak fonksiyonlar ise, kullanıcıların bir bulaşık makinesinden beklediği tüm rahatlığı sağlıyor.

Vestel tasarımdaki iddiasını uluslararası ödüllerle tescilliyor

-    Endüstriyel tasarım alanında dünyanın en önemli birliklerinden Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi'ne Türkiye'den kabul edilen ilk ve tek kurumsal üye olan Vestel, beyaz LCD modeli ile 2006 yılında Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tasarım ödülünü kazanmıştı.
-    2008 yılında iki LCD TV, bir dizüstü bilgisayar, bir klima ve bir çamaşır makinesi olmak üzere tam beş ürünü ile Design Turkey Endüstriyel Tasarım yarışmasında İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.
-    2009’da Slim and Thin LCD TV ile Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nin verdiği dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Good Design Award’ı kazandı. 
-    Aynı yıl Red Dot Design Award’da iki uzaktan kumandası ile tasarım ödülü aldı.
-    2010’da dünyaca ünlü tasarım yarışması IF Product Design Award’da 2 çamaşır makinesiyle ödüle layık görüldü.
-    2010’da 2 LCD TV, uzaktan kumanda ve TV arayüzü olmak üzere dört ürünüyle de Good Design Award ödülünü kazandı.
-    Aynı yıl Plus X Award’da Vestel’in üç TV, üç uzaktan kumanda, iki TV arayüzü, bir bilgisayar ve iki çamaşır makinesi modeli, kullanım kolaylığı, ergonomi ve tasarım özellikleriyle ödüle layık görüldü.
-    Design Turkey 2010’da üç LED TV, bir buzdolabı ve iki uzaktan kumanda modeliyle 6 ödül kazandı.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account