Nurol Tower'ın Mekanik Tesisat İşlerinin Teknik Müteahhitliğini Üstlendi

Editör
15.04.2013

 

Dünya çapında; elektrik, elektronik, mekanik ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında, teknik servis sağlayıcı Imtech’ in bir firması olan Türkiye’nin en güçlü teknik müteahhitlik şirketi AE Arma-Elektropanç; ulusal ve uluslararası alanda büyük projelere imza atmaya devam ediyor.

AE Arma-Elektropanç son olarak, İstanbul’da inşaatı devam eden Nurol Tower’ın mekanik tesisat işlerinin teknik müteahhitliğini üstlendi. 

68.000 m2 kapalı alana sahip olan ve Nurol GYO’nın ana müteahhitliğini yürüttüğü Nurol Tower, nitelikli bir iş merkezinin sunduğu ayrıcalıklarla, lüks bir residence’ın konforunu tek bir yapı içinde buluşturarak “evofisev” konseptinin Türkiye’ye kazandıracak. Benzer binalara oranla yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağlanması hedeflenen projenin inşaatında sadece insan sağlığına duyarlı malzemeler kullanılıyor.

Nurol Tower, ayrıca çevreye duyarlı yapısı ile Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen Yeşil Bina Sertifikası LEED Gold’a aday gösteriliyor. Su geri kazanım sistemleri ve tasarruflu armatürler ile su tüketiminde maksimum verimlilik sağlanması hedeflenen proje bugüne kadar AE Arma-Elektropanç’ın üstlendiği 5. yeşil bina projesi konumundadır.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account