Gaggenau’dan ev mutfaklarına iki seçkin armağan: 400 ve 200 serisi fırınlar

Yazar:Editor
15.04.2013

 

Gaggenau, ilk kez, sektörün nabzını tutan saygın organizasyon Living Kitchen Uluslararası Mutfak Mobilyaları ve Aksesuarları Fuarı’nda görücüye çıkardığı yeni 400 ve 200 Serisi fırınları ile profesyonel teknoloji ve zarif tasarımı ev mutfaklarına getiriyor.

Lüks mutfak aletleri sektörünün önemli markası Gaggenau, Strasbourg Lipsheim Fabrikasında üretilen ve ilk kez bu yıl Living Kitchen Uluslararası Mutfak Mobilyaları ve Aksesuarları Fuarı’nda tanıtılarak, otoritelerin övgüsünü kazanmayı başaran yeni 400 ve 200 serisi fırınlarını tanıttı.

Böylece marka tarihinde de bir ilke imza atıldı ve ilk kez, farklı tasarımlara sahip iki yeni fırın serisi aynı anda tanıtılmış oldu. Gaggenau 400 serisi fırınlar, hafif bir ön çıkıntıyla, 200 serisi fırınlar ise yüzeye silme monte ediliyor. Her iki seride de, fırınlar, buharlı fırınlar, mikrodalga cihazları, tam otomatik espresso makineleri ve ısıtma çekmeceleri bulunuyor.

Cihazlar, yüksek oranda işlevsellik, hassas işçilik ve üstün kaliteli malzemeleriyle öne çıkıyor. Bütün cihazlarda kullanılan kullanım konsepti, cihazların kolay ve sezgisel olarak kullanılabilmesine izin veriyor. Yeni ürünler Mayıs 2013 itibariyle Türkiye pazarında olacak.

Gaggenau'nun evrimsel marka tasarımının izlerini taşıyan iki yeni fırın serisi

İlk kez, aynı anda görücüye çıkarılan, farklı tasarımlara sahip yeni fırın serilerinin, tüketicilerin, tasarım, montaj, malzeme ve renkler açısından arzuladıkları bireysellik faktörlerini harfiyen yerine getirdiğini vurgulayan Gaggenau Dünya Başkanı Sven Schnee: “Bütün geliştirme çalışmalarımızda olduğu gibi, en yüksek taleplere cevap verirken, esin kaynağımız ve ölçütümüzü profesyonel mutfaklar oluşturuyor.

Bu prensibimizi, tabii ki, ızgara yapma, buharla pişirme veya yemek pişirmenin yanı sıra yemeklerin sıcak tutulabildiği ve tekrar ısıtılabildiği yeni 400 ve 200 fırın serilerimizde de göz önünde bulundurduk. Her biri kendi bireysel karakteristiklerine sahip bu iki seri yine, Gaggenau'nun evrimsel marka tasarımının izlerini taşıyor” dedi.

Gaggenau 400 serisi fırınlar ile mutfağınızda heykelsi bir tasarım ve profesyonel teknoloji

Gaggenau, 400 fırın serisiyle, ev mutfaklarına yine rakipsiz ve modern bir profesyonel teknoloji getiriyor. Olağanüstü bir görüntü, seçkin malzemeler ve yüksek oranda bir işlevselliğe sahip olan seri, her türlü isteğe cevap verebilecek nitelikte.

Sadece masif paslanmaz çelik ve cam gibi seçkin malzemelerden üretilen Gaggenau 400 serisi fırınlar, heykelsi bir tasarıma sahip. 76 veya 60 cm genişliğinde olan fırınlar, farklı yemek pişirme alışkanlıkları ve tercihlerine uygun mükemmel çözümler sunuyor.

47 cm'lik bir ön çıkıntıyla monte edilen cihazlar, kapaksız ve tutamaksız yüzeyleri ve kapılarıyla, çok fazla öne çıkmaksızın çarpıcı bir görüntü oluşturuyor.

Cihazların kapıları, 180 derece açıyla açılabiliyor. Cihazlar, gerek tek başlarına, gerekse serinin diğer cihazlarıyla kombinasyon halinde eşsiz bir görüntü sergiliyor.

Yeni bir montaj konsepti ve zarif tonlar ile mutfakların sade şıklığı: Gaggenau 200 serisi fırınlar

Tasarımları son derece sade tutulan Gaggenau 200 serisi fırınlar, yeni bir montaj konsepti sayesinde yüzeye silme monte edilebiliyor. 200 fırın serisi, farklı yemek pişirme alışkanlıkları ve tercihlerine uygun en mükemmel koşulları sunuyor.

Ön kısımları tamamen camdan oluşan 60 cm genişliğindeki cihazların antrasit, metalik ve gümüş olmak üzere üç rengi mevcut. Fırınların kapısı, 110 derece açıyla açılabiliyor. Yan yana veya üst üste monte edilebilen cihazlar ve mutfak tezgahının altına da monte edilebilen fırınlar, her türlü kombinasyonda bütünsel bir görüntü oluşturuyor.

Her iki seride de çok yönlü konfor

Yeni 200 ve 400 serilerinin baştan sona aynı kullanım felsefesiyle öne çıkan cihazları, ayrıca TFT dokunmatik ekranlı bir kumanda modülüne sahip.

Her iki seride de,iİki döner düğme vasıtasıyla kontrol edilen ana fonksiyonlar, TFT dokunmatik ekranda sürekli görüntüleniyor. Ekranın dokunmatik alanları üzerinden aktifleştirilen yan fonksiyonlar, sadece gerekmeleri halinde görüntüleniyor. Cihazın bütün fonksiyonları kolayca kontrol edilebiliyor.

Bazı modellerde mevcut olan et iç sıcaklık sensörü kullanılarak et, balık ve mantı tarzı yemekler, tam pişmesi gerektiği kıvamda pişirilebiliyor. 400 Serisi fırınlarda, tavuk, file bonfile veya kuzu butları, bir çevirme şişi sayesinde her tarafları çıtır çıtır olacak şekilde kızartılabiliyor.

Yine her iki seride de özel bir aksesuar olarak mevcut olan bir fırın taşı sayesinde taş fırın lezzetinde pizzalar, ekmekler ve lahmacunların yapılabilmesi mümkün oluyor. 400 serisi fırınlar, pirolitik kendi kendini temizleme özelliği sayesinde otomatik yıkama sırasında inatçı kirlere dahi şans tanımıyor.

İster buharda pişirin ister ızgara yapın

200 ve 400 serisi fırınlarda, diğer cihazların bütün fonksiyonları kumanda modülü üzerinden ayarlanabiliyor. Buharlı fırının benzersiz nem-sıcak hava kombinasyonu, fırında buharla pişirme, normal pişirme, hamur işi pişirme, buğulama, tekrar ısıtma, suyunu çıkarma olanaklarının yanı sıra mayalama, ızgara yapma veya gratine etmeye de izin veriyor.

Gaggenau, üç renk çeşidi mevcut olan 200 serisi fırınlarla, çok sayıda yüzeye silme montaj olanağı sunuyor. Cihazlar, arzu edilen kombinasyonda, gerek renk tonu içinde renk tonu, gerekse bilinçli oluşturulan kontrastlarla, her türlü düzeneğe uyum sağlıyor.

Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account